Posledný aprílový víkend priniesol 19. kolo súťaží Stredoslovenského futbalového zväzu, v ktorom sa odohralo aj štvrtoligové derby medzi Kováčovou a Zvolenom. Zo súboja dvoch celkov, ktoré dovtedy na jar nestratili ani bod, vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Derby vyhrali futbalisti Zvolena, ktorí sú tak na jar naďalej stopercentní. To si však už nemôžu povedať hráči Kováčovej. V 17. minúte poslal hostí do vedenia kapitán Gabriel Snitka, ktorý si po prihrávke Mateja Staršieho zasekol na pravej strane šestnástky brániaceho hráča a poslal loptu k vzdialenejšej tyči – 0:1. Domáci mohli vyrovnať už v 23. minúte po faule Patrika Vajdu na Vladimíra Bobora v pokutovom území. Michal Vronský však penaltu nepremenil.

Jednu sériu však ukončila aj Kováčová Zvolenu, keďže Zvolenčania až do 75. minúty nedeľňajšieho derby na jar neinkasovali. Postaral sa o to najlepší strelec súťaže Michal Vronský, ktorý strelou sprava pripísal už svoj osemnásty gól v sezóne – 1:1.

Body sa napokon nedelili, keďže v 84. minúte loptu nešťastne usmernil do vlastnej brány obranca Prameňa Ján Slovák – 1:2. V nasledujúcom kole Majstrovstva regiónu – IV. ligy Zvolenčania v sobotu 6. mája o 16.30 h privítajú Stráňavy a Kováčová sa v rovnakom čase predstaví v Kysuckom Novom Meste.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 19. kolo

ŠK Prameň Kováčová – MFK Zvolen 1:2

Góly: 75. Vronský – 17. Snitka, 84. Slovák (vla.). ŽK: 63. Laurinc, 75. Vronský – 35. Bobok, 47. Vajda, 52. Nosko, 65. Molnár. Rozhodovali: Širanec – Behančín, Botka. Diváci: 340.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Tuček – Slovák, Janeček, Turák (C), Šuster – Necpál (75. Macko), Paulovčík – Laurinc (87. Ponický), Bobor, Fejerčák (87. Majerčík) – Vronský. Tréner: R. Biba.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Solivajs, Nosko, Vajda, Sylvester (53. Štefko) – Muráň (85. Kolawole), V. Tóth, Snitka, Bobok – P. Telúch ml. (28. Molnár), Starší. Tréner: D. Tóth.

Detva prehrala v Banskej Štiavnici

Piatoligová Detva v sobotu 29. apríla prehrala na pôde tabuľkovo vyššie postavenej Banskej Štiavnice 2:0. Prehrala tak po šiestykrát v rade. Najbližšie sa MFK Detva predstaví na domácom trávniku, kde v nedeľu 7. mája o 16.30 h privíta Partizán Čierny Balog.

Sliač lídra neprekvapil

Šiestoligový Sliač hostil v sobotu od 10.00 h lídra tabuľky z Brezna. V súboji posledného s prvým sa prekvapenie nekonalo a hostia zvíťazili rozdielom triedy. Sliač bude hrať najbližšie v nedeľu 7. mája od 16.30 h v Jakube.

V 19. kole VI. ligy skupiny C neskórovala ani Dobrá Niva, ktorá vonku nestačila na rozbehnutú Hriňovú. Mužstvo Dobrej Nivy v najbližšom kole privíta v nedeľu 7. mája o 16.30 h druhé Osrblie.

Pliešovce natiahli sériu bez prehry

Pliešovce na jar ešte neprehrali. V nedeľňajšom stretnutí 17. kola I. triedy ObFZ ZV doma zdolali najtesnejším rozdielom Budču, na ktorú sa tak bodovo dotiahli. V 48. minúte sa o to postaral z bieleho bodu Juraj Homola. Budča dohrávala od 74. minúty bez dvoch vylúčených hráčov.

Ostrá Lúka vonku nestačila na béčko Krupiny, a tak na jar ešte stále nevyhrala. Zvolenská Slatina vonku podľahla Bzovíku. V súboji posledného MFK Vígľaš – Pstruša s predposlednou Očovou sa z víťazstva radovali hostia, ktorí viedli v 9. minúte už 2-gólovým rozdielom po zásahoch Mareka Konôpku a Marcela Bartoša. Jozef Mikulčík v závere prvého polčasu z priameho kopu znížil na konečných 1:2.

Sielnica deklasovala béčko Sliača

Senohrad v rámci 17. kola najnižšej súťaže privítal béčko Dobrej Nivy. Tento súboj priniesol 6-gólovú prestrelku a deľbu bodov. Domáci viedli v 81. minúte 3:1, ale hosťom zachránil bod dvomi gólmi v závere Ján Baláž.

Líder tabuľky II. triedy ObFZ ZV v predchádzajúcom kole po prvýkrát v sezóne prehral, no proti B-tímu FK Slovan Kúpele Sliač si napravil chuť. Sielnica nastrieľala poltucet, pričom po 2 góly si pripísali Jozef Ryboš s kapitánom Radoslavom Jesenským.