Štvrtoligové mužstvá Zvolena a Kováčovej v prvých troch jarných kolách nestratili ani bod. Zo súboja dvoch popredných celkov tabuľky medzi MFK Zvolen a Krásnom na Kysucou vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

MFK Zvolen hostil v sobotu 8. apríla od 15.30 h v súboji dvoch popredných celkov tabuľky Krásno nad Kysucou. O jediný gól stretnutia sa v úvode druhého polčasu postaral Ján Nosko, ktorý sa presadil vo vzduchu hlavou pred bránou hostí po centri od kapitána Gabriela Snitku zo štandardnej situácie. Zverenci trénera Dušana Tótha, ktorý si odpykával disciplinárny trest, tak vyhrali aj tretí jarný zápas a posunuli sa už na 2. miesto. Futbalisti Zvolena sa najbližšie predstavia v nedeľu 16. apríla o 16.00 h na ihrisku posledného Liptovského Hrádku.

Na jar je stopercentná aj Kováčová, ktorá spolu so záverom jesennej časti vyhrala 5 zápasov v rade, pričom v ani jednom z nich neinkasovala. Po dvoch domácich víťazstvách tentokrát bodovala naplno vonku, na pôde OŠK Baník Stráňavy. Hostia skórovali dvakrát v rozmedzí piatich minút. V 52. minúte vyšla Prameňu rýchla akcia, keď Martin Laurinc odcentroval z pravého krídla pred bránu, kde zakončil presne druhý najlepší strelec súťaže Michal Vronský. Na 0:2 upravil v 57. minúte Marek Macko, ktorý si na ľavej strane prebral center od Martina Šustera, posunul si loptu do šestnástky a strelou k vzdialenejšej tyči rozvlnil sieť. Kováčová sa tak posunula už na 5. priečku. Najbližšie bude hrať Prameň doma, kde v nedeľu 16. apríla o 16.00 h privíta predposlednú Žarnovicu.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 16. kolo

OŠK Baník Stráňavy – ŠK Prameň Kováčová 0:2

Góly: 52. Vronský, 57. Macko. ŽK: 25. Janči, 59. Bugala – 29. Paulovčík.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Husár – Šuster, Janeček, Turák (C), Necpál, Paulovčík, Bobor, Melišík (90. Bartoš), Hámorník (46. Macko), Laurinc, Vronský (80. Fejerčák). Tréner: R. Biba.

MFK Zvolen – TJ Tatran Krásno nad Kysucou 1:0

Gól: 49. Nosko. ŽK: 45. P. Telúch ml. – 48. Ďuratný, 86. Gábor, 90. Ševčík. Diváci: 153.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Solivajs, Nosko, Vajda, Bobok (63. Sylvester) – Muráň (72. Molnár), Snitka (C), Konder (89. Sudimak), Štefko (46. Blahutiak) – Starší (89. Kolawole), P. Telúch ml.. Tréner: J. Kováč (D. Tóth si odpykával trest)

Detva dala tri góly, ale nebodovala

Piatoligová Detva prehrávala v nedeľu doma s Radzovcami už od 2. minúty a v 24. minúte inkasovala po druhýkrát. Domáci krátko na to znížili na polčasových 1:2 zásluhou Rastislava Ďuricu. Hostia po zmene strán pridali ďalšie dva góly. Hráči Detvy ešte v závere duel zdramatizovali, keď po góloch Jozefa Sekereša a Ľuboša Barana z penalty znížili na konečných 3:4.

Krupina uštedrila kanára Sliaču, Dobrá Niva podľahla Priechodu

Šiestoligová Dobrá Niva sa v nedeľu ujala vedenia proti Priechodu už v 2. minúte zásluhou Samuela Uhrína, ale hostia takmer okamžite vyrovnali. Na tretí gól sa čakalo až do samého záveru stretnutia, a dal ho Priechod. Dobrej Nive tak ušli body a je predposledná.

Krupina hostila v rámci 16. kola VI. ligy skupiny C Sliač. Domáci viedli v 11. minúte už 2:0, keď sa v rozmedzí niekoľkých desiatok sekúnd gólovo presadili Andrej Valica so Slavomírom Seleckým. Do prestávky ešte stihol skórovať Kristián Vachalík a Marián Sporiš, a tak viedla Krupina po polčase už 4:0. Krátko po zmene strán sa do streleckej listiny zapísal aj Daniel Lietava a v závere duelu upravil na konečných 6:0 svojím druhým gólom Selecký. Krupina sa tak po súboji dovtedy predposledného s posledným posunula pred Dobrú Nivu.

Zvolenská Slatina deklasovala Ostrú Lúku

V I. triede Oblastného futbalového zväzu Zvolen sa počas veľkonočného víkendu odohralo prvé jarné kolo. Ostrá Lúka sa na pôde tabuľkovo nižšie postavenej Zvolenskej Slatiny ujala vedenia v 20. minúte, keď sa z priameho kopu trafil Patrik Paulovčík. Domáci však ešte do prestávky otočili na 3:1 dvomi gólmi Michala Mlynára a zásahom Miroslava Kuchárku. Po zmene strán urobili hráči Zvolenskej Slatiny zo zápasu jasnú záležitosť. V 59. minúte skompletizoval hetrik Mlynár a v 68. minúte zvýšil na konečných 5:1 Marek Svintek. Domáci medzitým ešte zahodili penaltu.

Očová doma remizovala s béčkom Krupiny, keď v 73. minúte vyrovnal na 1:1 z penalty Marek Jamnický. Nerozhodný výsledok sa zrodil aj v Budči, kde domáci viedli 2:0 po góle Kristiána Halamu a premenenom pokutovom kope v podaní Jána Lihockého. Sebechleby však v druhom polčase 2-gólové manko zmazali. Pliešovce bodovali naplno na ihrisku MFK Vígľaš-Pstruša, keď sa o jediný presný zásah duelu postaral v 29. minúte Martin Paľov.

Sielnica naďalej suverénna

V II. triede ObFZ ZV sa odohrali dve stretnutia, ktoré priniesli rovnaké výsledky. Sielnica ešte v tejto sezóne neprehrala a doma potvrdila rolu favorita proti Senohradu. B-tím Sliaču stráca na lídra, so zápasom k dobru, naďalej 10 bodov, keďže si rozdielom triedy poradil s Hontianskymi Tesármi.