Nováčik III. ligy Západ MFK Zvolen zaknihoval v 6. kole prvú prehru, keď doma podľahol Podkoniciam. Počas druhého septembrového víkendu sa nezadarilo ani štvrtoligovej Kováčovej.

Futbalisti Zvolena ťahali pred súbojom s Podkonicami, ktorý začal v sobotu 9. septembra o 16.00 h, skvelú sériu. Na ligovej scéne dovtedy v roku 2023 neprehrali, keď jarnú časť štvrtej ligy ovládli bez straty bodu a ako nováčik v tretej lige mali na konte štyri víťazstvá a jednu remízu. Jedinú prehru v tomto roku zaznamenali Zvolenčania v 1. kole Slovnaft Cupu na pôde piatoligovej Kanianky. Ich výkony prilákali v sobotu na štadión 311 divákov, pričom po prvýkrát sa na tribúnach objavil aj nový fanklub, ktorý za pomoci bubna hnal domácich vpred.

Stredoslovenské derby však v prvom polčase góly neprinieslo. Až v 63. minúte udreli hostia, keď stopér Ivan Očenáš najprv z priameho kopu z vyše 25-tich metrov trafil len múr, ale lopta sa odrazila k nemu a na druhý pokus už parádnou strelou vymietol ľavý horný roh brány domácich – 0:1.

Zvolenčania však odpovedali už v 65. minúte. Gól na 1:1 strelil stredný obranca Ján Nosko, ktorý hlavičkoval presne na zadnej tyči po centri zo štandardky z ľavej strany v podaní Martina Boboka.

Nerozhodný stav platil až do 88. minúty, kedy rozhodli o svojom triumfe Podkoničania. Adam Kostúr vyhral súboje v strede poľa a vysunul do úniku Dalibora Gondu, ktorý zakončil presne, povedľa brankára domácich Adama Krejčího. Podkonice tak ukončili sériu Zvolena a pripísali si prvú treťoligovú výhru v sezóne.

Ak zarátame aj tresty pre členov realizačného tímu hostí, tak hlavný arbiter Tomáš Batiz rozdal v tomto stretnutí až 11 kariet. Zvolenčanov čaká nasledujúci zápas až v sobotu 23. septembra, keď o 15.30 h privítajú MŠK FOMAT Martin.

Dušan Tóth, tréner MFK Zvolen pre ZVonline.sk: „V tomto zápase sme si vypracovali asi najviac dobrých streleckých príležitostí v doterajšom priebehu sezóny. Mali sme šance aj v druhom polčase, Gabo Snitka mal asi dve vynikajúce príležitosti. Rozhodujúce bolo, že sme boli málo efektívni. V druhom polčase to bola otázka času, kedy dáme gól, ale z priameho kopu sme inkasovali. Hneď sa nám podarilo vyrovnať. Potom sme prevzali iniciatívu a očakával som, že dáme druhý gól. Z ničoho nič sme ale inkasovali z brejkovej situácie, ktorej podľa mňa predchádzal čistý faul na nášho hráča. Myslím si, že všetci videli dve ruky hostí v šestnástke, ktoré neboli potrestané. Plus sme ešte trafili brvno, takže určite sme si nezaslúžili prehrať. Zápas sme mali zvládnuť. O to viac ma to mrzí, lebo to bol súper, ktorého sme mali jednoznačne zdolať. Mrzí ma prvá prehra v ligovej súťaži v tomto roku. O to viac, že je s Podkonicami, lebo s týmto súperom sa dobre poznáme. Každá séria sa však raz skončí. Musíme sa pokúsiť naštartovať nejakú novú, aj keď ja série neriešim.“

Peter Venglarčík, tréner FK Podkonice pre ZVonline.sk: „Minulý týždeň som povedal, že sme hrali proti zatiaľ najsilnejšiemu súperovi, a po tomto zápase to musím korigovať. V mimoriadne kvalitnej a náročnej súťaži je tenká čiara medzi úspechom a neúspechom. Najdôležitejšie je, že neustupujeme z cesty, na ktorej sme sa dohodli v kabíne. Je to o dvadsiatich hráčoch, čo sa v tomto zápase krásne ukázalo. Je len na nich, koľko priestoru dostane každý jeden v zápase. Samozrejme, nepreceňujeme výsledok, lebo určite môžeme hrať lepšie. Potrebovali sme ale sami sebe dokázať, že ideme správnou cestou. Dnes bolo cítiť ozajstných fanúšikov, ďakujeme. A ďakujeme aj súperovi, že sme dokázali zo seba dostať zase trošku viac.“

III. liga Západ – 6. kolo – sobota 09.09.2023, 16.00 h – Zvolen

MFK Zvolen – FK Podkonice 1:2 (0:0)

Góly: 65. Nosko – 63. Očenáš, 88. Gonda. ŽK: 24. P. Telúch ml., 37. Pollák, 43. Gaško, 62. J. Tóth – 34. Kukoľ, 37. D. Rusko, 63. Gábriš (RT), 67. Petrík, 68. Lovyniuk, 89. Kostúr. ČK: 90. B. Slobodník (RT hostí). Rozhodovali: Batiz – Šága, Vašš. Diváci: 311.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – J. Tóth, Nosko, Gaško, P. Telúch ml. – Muráň (68. Blahutiak), Snitka, Konder, Pollák (46. Bobok) – Starší, V. Tóth. Tréner: D. Tóth.

Zostava FK Podkonice: Petrík – Hudák, Turňa (C), Očenáš, Patrnčiak (85. Jiang) – Kukoľ (85. Hološka), Lovyniuk (85. J. Rusko), Melich (66. Gonda) – Selecký (66. Molčan), D. Rusko, Kostúr. Tréner: P. Venglarčík.

Kováčová neudržala vedenie

Štvrtoligová Kováčová v nedeľu 10. septembra na domácom trávniku tretiu výhru v rade nepridala, hoci už od 2. minúty vyhrávala nad Príbelcami po zásahu Vladimíra Bobora. Hostia po vyše hodine hry otočili zápas dvomi gólmi v rozmedzí troch minút. Prameň čaká nasledujúci zápas v sobotu 16. septembra o 16.00 h na ihrisku ŠK Tvrdošín.

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 5. kolo

ŠK Prameň Kováčová – TJD Príbelce 1:2 (1:0)

Góly: 2. V. Bobor – 61. a 64. Nilaš. ŽK: 45. J. Slovák, 81. Höger – 27. Santoris, 74. Bariak. Rozhodovali: Burger – Kosturský, Kuteľ. Diváci: 150.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Höger – Šuster, Pivarči, J. Slovák (C), Kováč, Necpál (84. Vnenčák), V. Bobor, Matula (61. Ponický), Eperješi (61. Majerčík), Fejerčák (64. Kujan), Vronský. Tréner: R. Biba.

Detva vysoko prehrala v Banskej Štiavnici

Piatoligová Detva hrala v rámci 5. kola už v stredu 6. septembra. V Banskej Štiavnici prehrala vysoko 5:0, a tak nebodovala v treťom zápase po sebe. MFK Detva bude hrať najbližšie na domácom štadióne, kde v nedeľu 17. septembra o 16.00 h privíta ŠK Partizán Čierny Balog.

V. liga skupina JUH – 5. kolo

FK Sitno Banská Štiavnica – MFK Detva 5:0 (1:0)

Góly: 39. a 77. D. Hudák, 47., 60. a 68. Budinský. ŽK: 50. Murín. Rozhodovali: Páleš – Majer, Petrík. Diváci: 122.

Zostava MFK Detva: D. Ostrihoň – Vilhan, J. Kluka, J. Chabada, Ľ. Baran, T. Ostrihoň (60. Berkeš), Ďurica (C), Melicherčík (73. Piliar), Murín (60. R. Baran), S. Chabada (73. M. Pančík), P. Kluka. Tréner: M. Pančík.

Látky naďalej stopercentné

Nováčik VI. ligy skupiny C z Látok má plný počet bodov aj po 5. kole, keď aj vďaka hetriku Mária Kuráka v nedeľu zvíťazil rozdielom triedy v Hriňovej.

Krupina v posledných troch kolách neprehrala, v nedeľu doma otočila zápas s Bacúchom po góloch Marca Babiaka z priameho kopu a Miroslava Crichela z penalty.

Sliač dal päť gólov, ale stratil prvé body

Program 5. kola I. triedy ObFZ Zvolen otvoril v sobotu súboj medzi Sliačom a Sebechlebmi, ktorý priniesol až 10 gólov. Domáci líder tabuľky aj vďaka dvom gólom Róberta Eleka otočil z 0:1 na 4:1, ale hostia predviedli skvelý comeback a vyrovnali na 5:5. Sliač tak prvýkrát po páde zo šiestej ligy nebodoval naplno.

Ďalšie stretnutia I. triedy sa odohrali v nedeľu. Zvolenská Slatina zaknihovala tretiu prehru v rade, keď doma podľahla Stožku.

Pliešovce ešte neprehrali a tretie víťazstvo v rade si pripísali proti Budči, ktorú porazili po zásahu Mareka Sýkoru z 38. minúty a premenenej penalte v podaní Jozefa Turana z 82. minúty. Za hostí korigoval stav v 85. minúte Kristián Halama.

Očová po prvýkrát v sezóne vyhrala, keď doma zdolala nováčika zo Sielnice, ktorý na svoj prvý trojbodový zisk stále čaká.

Dobrá Niva bodovala naplno vonku proti béčku Krupiny aj vďaka dvom gólom Martina Babiaka.

Najnižšej súťaži zatiaľ vládnu Hontianske Nemce

V 3. kole štvorčlennej II. triedy ObFZ Zvolen sa radovali hosťujúce celky. Tabuľku vedú Hontianske Nemce, ktoré zvládli všetky tri doterajšie zápasy.

3 0 0 3 2:12 0

Ak vás zaujíma viac informácií o zápasoch mužstiev z Banskej Bystrice a okolia, prečítajte si sumár nižších súťaží alebo sumár III. ligy Západ na BBonline.sk.