Aj druhý aprílový víkend priniesol so sebou ďalšie kolo nižších futbalových súťaží, v ktorých bolo na programe aj niekoľko regionálnych derby súbojov či šlágrov o popredné priečky. Prinášame vám tradičný sumár nižších súťaží, vrátane fotogalérie duelu IV. ligy medzi Zvolenom a Medzibrodom.

Kováčová otáčala zápas v poslednej Čadci

Hráčov Kováčovej čakala na pôde poslednej Čadce prakticky povinná jazda. Všetko sa však začalo komplikovať v závere prvého dejstva. Veľmi blízko gólu bol najprv domáci kapitán Tielka, ktorý z priameho kopu z blízkosti pokutového územia takmer dokázal prekonať Vaníka v bráne hostí. Po tomto momente vrcholil tlak Čadce a v 45. minúte otváral skóre po dorážke z tesnej blízkosti Šmahajčík.

Mužstvo, ktoré doposiaľ zvíťazilo v aktuálnom ročníku iba v jednom prípade, malo pred sebou neľahkú úlohu, a to odolať tlaku Kováčovej. Hostia hrozili najmä po štandardných situáciách a viackrát boli blízko vyrovnania. Napokon sa dočkali po veľmi kurióznom momente. Po jednom zo súbojov si brankár Čadce privodil menšie zranenie, pre ktoré musel byť na malú chvíľu ošetrovaný. Po jeho návrate do hry sa odkopávalo od brány Čadce a túto povinnosť vzal na seba jeden z domácich „zadákov“, ktorý však napálil loptu do číhajúceho Šantu. Od neho sa lopta odrazila až do siete a bolo vyrovnané na 1:1. Rozhodujúci okamih prišiel v 84. minúte, keď sa po akcii z pravej strany aj s prispením šťastia dostal k lopte Hámorník, ktorý rozvlnil sieť a poslal Kováčovú do vedenia. Hostia si tesný náskok ustrážili a z horúcej pôdy Čadce si tak odviezli domov cenné tri body.

Zvolen nedal šancu Medzibrodu, Badín remizoval

Štvrtá liga ponúkla v sobotu stredoslovenské derby medzi Zvolenom a Medzibrodom. Zvolen bude zrejme na jar silnejší ako na jeseň, čo potvrdil druhou výhrou v druhom jarnom zápase. Domáci išli proti Medzibrodu do vedenia v 18. minúte po premenenej penalte v podaní Gabriela Snitku. Nasledovali dva presné zásahy Róberta Greška z 21. a 33. minúty a v závere zápasu prikrášlili výhru Zvolenčanov na 5:0 Matej Považanec a Daryn Zholdasbay.

V sobotu bol v akcii aj Badín, ktorý hral po červenej karte Martina Giertla od 7. minúty o desiatich. Domáce Príbelce využili početnú prevahu v 35. minúte, kedy sa strelecky presadil Kurák. Badínčania však vydolovali aspoň bod, keďže v 55. minúte vyrovnal na konečných 1:1 Ján Vician. Futbalistom Detvy sa podarilo taktiež vydolovať aspoň bod, keď v domácom prostredí remizovali proti Tornali 2:2.

Dobrá Niva s dobrým výsledkom, Hliník nad Hronom neprekonal „dôchodcu“

V stretnutiach piatej ligy privítal Hliník nad Hronom mužstvo Seliec, ktoré sa muselo vysporiadať s netradičnou situáciou. Kvôli zraneniu brankárskej jednotky Richarda Jančiara sa vrátil z hráčskeho futbalového dôchodku a nastúpil medzi tri žrde tréner FK Selce Roman Radoš. Ten však neinkasoval a keďže v 82. minúte skóroval kapitán hostí Filip Koctúr, futbalisti Hliníka nad Hronom odišli zo zápasu naprázdno. Aj naďalej im tak patrí až 12. priečka. Svojich priaznivcov však potešili na Dobrej Nive, ktorá dokázala uhrať cennú remízu 1:1 proti Hriňovej.

Slatina uspela v Budči, Sliač potvrdil dominanciu

Aj I. trieda ponúkla zaujímavé merania síl, jedno také sa odohralo v Budči, kam zavítali futbalisti Zvolenskej Slatiny. Domáci sa dokázali v 16. minúte ujať vedenia zásluhou Kristiána Halamu, no bol to jediný presný zásah do siete hostí. Naopak, hráči Slatiny tromi gólmi z kopačiek Lietavu, Melicherčíka a Barana otočili priebeh zápasu a vďaka výhre sa tak naďalej držia na 6. mieste. Ešte počas soboty si Vígľaš-Pstruša dokázal poradiť s Očovou po výsledku 2:0, posledná Sielnica dokázala zdolať „béčko“ Krupiny 3:2. Svoju dominanciou potvrdili futbalisti Sliača, ktorí zvíťazili na pôde Ostrej Lúky vysoko 7:0. Výbornú formu z jarnej časti potvrdzuje tím OŠK Stožok, ktorý zvíťazil proti Bzovíku a pripísal si tak tretiu tohtoročnú výhru.