Cez víkend pokračovali už tradične okrem profesionálnych súťaží aj nižšie futbalové súťaže, v ktorých štartujú aj tímy zo Zvolena a jeho širšieho okolia. Práve futbalisti MFK Zvolen potvrdzujú aj naďalej vynikajúcu formu z jarnej časti, proti druhému Badínu síce zvíťaziť nedokázali, no zároveň ani neinkasovali, čo sa im podarilo už v treťom stretnutí v rade. Aj tentokrát vám prinášame bohatý sumár, doplnený o fotogalériu duelu IV. ligy – skupiny JUH medzi MFK Zvolen a ŠK Badín.

Kováčovej zvlhol strelecký prach

Futbalisti Kováčovej zažívali veľmi vydarený úvod do aktuálnej sezóny, no postupom času narážali na kvalitnejších súperov a v tabuľke sa udomácňovali v pokojných vodách. Na jar sa im však podarilo zvíťaziť zo štyroch stretnutí len raz a počas uplynulého víkendu ich čakal náročný duel na pôde Oravského Veselého. Tam sa to už od úvodných minút nevyvíjalo podľa ich predstáv, keď v 7. minúte otvoril skóre domáci Ratica. Najtesnejší náskok hráčov zo severu Slovenska pretrvával prakticky až do záveru zápasu, kedy sa hostia z Kováčovej pokúšali urobiť niečo s výsledkom. To sa však domácemu mužstvu podarilo potrestať a v 88. minúte zvyšoval na 2:0 Matej Šnirc. Futbalisti Tatranu si dvojgólový náskok postrážili a vďaka plnému bodovému zisku živia svoju nádej prehovoriť do bojov o najvyššie priečky.

Zvolen si trúfal aj na Badín, výsledkom bola bezgólová remíza

V šlágri 18. kola IV. ligy hostil deviaty Zvolen druhý Badín. Zvolenčania si však verili na trojbodový zisk, keďže vyhrali všetky tri svoje dovtedajšie jarné zápasy a odlepili sa z posledných miest tabuľky. Badín na jar taktiež neprehral, no v sobotu si pripísal už tretiu remízu v rade. Hosťom sa v závere bezgólového prvého polčasu zranil brankár Andrej Novák, ktorého nahradil Ladislav Malachovský.

Ten taktiež neinkasoval, keďže v 59. minúte si hravo poradil so zakončením spoza šestnástky v podaní Viktora Tótha a v 73. minúte po strele Pavla Telúcha z diaľky lopta minula pravú tyč. Okrem toho mal nádejné príležitosti v šestnástke Badína aj Róbert Greško, no nemieril presne. Gólom neprispeli ani hráči Badína, ktorí boli najbližšie k otvoreniu skóre v 67. minúte. Z ľavej strany odcentroval Urgela, Výlupok sklepol loptu pred bránu, kde Vician trafil zblízka na čiare stojaceho brankára domácich Tatára. Hneď na to priťukol Studený loptu Denisovi Urgelovi, ktorý vypálil z hranice šestnástky a loptu odvrátil stopér Zvolena Sylvester pred pokutové územie, odkiaľ vystrelil nepresne Valent. Z bezgólového derby medzi Zvolenom a Badínom vám prinášame aj fotogalériu.

FC 98 Hajnáčka – ŠK Partizán Čierny Balog 4:1

TJD Príbelce – FK Slovenské Ďarmoty (odložené na 25. mája)

Dobrá Niva senzačne zdolala druhý tím tabuľky

Niekoľko prekvapivých výsledkov sa zrodilo v V. lige skupine C, kde hrajú svoje stretnutia futbalisti Dobrej Nivy. A práve oni sa postarali azda o najväčšie prekvapenie, keď dokázali v domácom prostredí zdolať ašpirantov na postup vyššie, hráčov Slovenskej Ľupče. Všetko podstatné sa stihlo udiať už v samotnom úvode, keď v 6. minúte skóroval Martin Babiak, ktorý sa tak postaral o senzačné víťazstvo Dobrej Nivy.

Prekvapilo vyznela aj výhra Hrochote nad Breznom po výsledku 4:2, no svojich fanúšikov potešili aj hráči z Hliníka nad Hronom, ktorí deklasovali TJ ŠK Sokol Jakub vysoko 8:0. Naopak, prekvapenie sa nekonalo v Krupine, ktorá podľahla Selciam 1:3.

Sielnica prekvapilo zdolala Slatinu

V súbojoch I. triedy Oblastného futbalového zväzu Zvolen bolo na programe päť stretnutí, azda najväčšie prekvapenie sa zrodilo v Sielnici, kam pricestovali hráči Zvolenskej Slatiny. Posledný tím tabuľky dokázal svojho súpera prekvapiť a zvíťaziť, o jediný gól zápasu sa postaral v 82. minúte Daniel Bučko. Aj napriek zisku troch bodov patrí Sielnici aj naďalej 13. miesto, ich konkurenti z Očovej dokázali uspieť na pôde Bzovíka. Očovania rozhodli o troch bodoch už v prvom polčase, kedy sa presadili Hraško a z pokutového kopu aj Široký, na dva presné zásahy hostí odpovedal Bzovík jediným gólom zo 75. minúty, ktorý prišiel z kopačky Križana.