Zvolenskí futbalisti vycestovali v rámci 11. kola IV. ligy k lídrovi tabuľky z Banskej Štiavnice. Rozhodne ich tak nečakal ľahký boj, po sérii troch zápasov bez porážky chceli favorita zápasu prekvapiť a svoju sériu tak natiahnuť. Zo stretnutia vám prinášame fotoreportáž.

V súboji prvého z posledným boli tak jednoznačným favoritom domáci Štiavničania. Tieto predpoklady sa mohli začať napĺňať už v 6. minúte, v obrovskej príležitosti však mieril nad bránu Prokaj. Zvolenčania sa sústreďovali na pozorné bránenie, „rožky“ vystčili však po zhruba 24 minútach ale väčšie nebezpečenstvo z toho napokon nebolo. Pozitívne pre hostí vyznela aj pasáž okolo 30. minúty, no boli to napokon hráči Banskej Štiavnice, ktorým sa podarilo otvoriť skóre zápasu. Z rozohrávky na krátko vznikla gólová akcia z ľavej strany a bol to Lukáš Tesák, ktorý prudkou prízemnou strelou prekonal Sekulu v bráne MFK.

Po góle na krátko prevzali iniciatívu hráči Zvolena, zatiaľ čo Banská Štiavnica sa sústreďovala skôr na protiútoky. Tesne pred polčasom prišlo po jednom z rohových kopov Štiavnice k nešťastnej zrážke zvolenského brankára s jedným z jeho spoluhráčov. Niekoľko minút sa tak nehralo a napokon museli Sekulu odniesť na nosítkach, čím zápas pre neho predčasne skončil. Medzi tri žrde sa tak postavil Aurel Korec a v hre sa mohlo pokračovať. Do polčasového hvizdu však už gól nepadol, domácim sa podarilo pred odchodom do kabín udržať jednogólové vedenie.

Hlavným motorom hráčov Zvolena bol samozrejme Gabriel Snitka. Niekdajší hráč banskobystrickej Dukly spôsobil na krátko šok pre domácich priaznivcov. V 49. minúte totiž prišlo k nedovolenému ataku na hráča hostí, po ktorom nasledovala penaltu. Loptu si na biely bod postavil práve Snitka a ten sa nemýlil – bolo vyrovnané na 1:1.

Tento moment mal spôsobiť, že taktovku zápasu opäť prevezmú domáci hráči, lenže hostia zo Zvolena nechceli predať kožu lacno. Zhruba po hodine hry prišla štandardná situácia, po ktorej Štiavnica dokázala skórovať, gól však nakoniec pre ofsajdové postavenie neplatil. Už o niekoľko okamihov však predsa domáci išli po druhýkrát do vedenia, prudkou strelou z pravej strany dával na 2:1 Urgela. V 67. minúte bolo byť už 3:1, jeden z hráčov Štiavnice však v dobrej príležitosti prestrelil bránu. Zvolenčanom akoby dochádzali sily, a tak sa hráči Štiavnice dostávali čoraz viac do dobrých šancí. Najčastejšie hrozili po štandardných situáciách a centrovaných loptách a po jednej takej sa k odrazu dostal Lukáš Tesák a svojím druhým gólom spečatil stav stretnutia v 83. minúte na 3:1. Futbalisti Zvolena sa nevzdávajú za žiadneho stavu, takže v závere ešte skúšali vabank, ale boli z toho šance pre Štiavničanov, ktorí pokojne mohli pridať ešte dva góly v úplnom závere. Nakoniec však už diváci nevideli ďalší presný zásah, a tak ostali body v Banskej Štiavnici, ktorá dokázala zvíťaziť 3:1.

IV. liga – 11. kolo – 09.10.2021 – Banská Štiavnica

FK Sitno Banská Štiavnica – MFK Zvolen 3:1 (1:0)

Góly: 34. Tesák, 61. Urgela, 83. Tesák – 50. Snitka (z pok. kopu). ŽK: 18. Hudák, 52. Jacko, 53. Necpal – 45. Vrana, 60. Tóth, 70. Kazachek, 79. Sylvester. Stretnutie sledovalo 150 divákov.

Zostava FK Sitno Banská Štiavnica: Kalíšek – Barák (70. Drexler), Jacko, Nosko, Necpal (C), Blaho, Prokaj, Tesák, Hudák, Budinský, Urgela (88. Gallo)

Zostava MFK Zvolen: Sekula (45. Korec) – Vrana, J. Sudimak (72. Meňuš), Sylvester, Kazachek, M. Považanec (68. Š. Sudimak), R. Greško, Crvenković (88. Poliak), P. Telúch, J. Tóth, Snitka (C)