V sobotu 4.2.2012 sa stretli priaznivci, priatelia a rodičia na 9. Základnej školy na sídlisku Západ a poriadne to roztočili počas fašiangovej zábavy. Dámy sa predviedli v krásnych šatách, či róbach, páni v elegantných oblekoch.

Riaditeľka základnej školy, Mgr. Ľubica Tomčíková, s radosťou a nadšením povedala na úvod pár slov, ktoré boli oficiálnym otvorením zábavy. Pre účastníkov bol pripravený pestrý program, ktorý vypĺňal čas, medzi jednotlivými tanečnými kolami. Zahájili ho tanečné páry, ktoré predviedli vznešený valčík. Nasledoval spev sprevádzaný tónmi heligónky a elektronického klavíra, profesionálni tanečníci vystúpili s ukážkami latino tancov a akrobatického rock and rollu, moderný street dance v podaní tanečnej skupiny Wanted. Pred dav nadšencov sa postavili aj mladí hudobníci, ktorí urobili dojem hrou na gitarách, flaute a cajone, čo je tradičný španielsky hudobný nástroj, ktorý vyzerá ako drevená bedňa, nahrádza bicie nástroje, počas hry sa na ňom sedí.

Zábavu ozvláštnila nielen tombola s cenami vzbudzujúcimi záujem, ale aj súťaž uvedená moderátorom. Mužom aj ženám boli rozdané srdiečka s menami slávnych osobností, rozprávkových, či seriálových postáv. Každý si musel nájsť svoju dvojicu, aby si mohli spolu zatancovať. Muži mali počas tanca zakúpiť za symbolickú cenu svojej tanečnej partnerke čokoládové srdiečka, ktoré sa rozdávali medzi pármi. Tanečný pár s najvyšším počtom čokoládových srdiečok súťaž vyhral.

Tancovalo sa s radosťou a dlho do rytmov ľudových, oldies, ale aj moderných piesní. Fašiangová zábava bola naozaj zábavou v pravom slova zmysle, každý z priestorov školy odchádzal príjemne unavený, ale aj oddýchnutý od každodenných starostí.