Aj uplynulá slnečná nedeľa patrila vo Zvolene jednému z podujatí tohtoročného Zvolenského korza. Venované bolo tentokrát športovcom v rozličných disciplínach.

Podujatie začalo v nedeľu podvečer diskusiou šampiónov – kulturistu Petra Winklera a plavkyne Zuzany Hraškovej. Vyhodnotili tiež iniciatíve Do práce na bicykli. Predstavila sa aj tanečná škola Štefana Chleba Wanted a napokon vystúpila rocková skupina The Passage. Prebiehali ale aj ďalšie aktivity, o ktoré sa postarali miestne športové kluby. Streetbal ste si mohli zahrať s BK Zvolen, členovia KK Zvolen učili jazdiť na in-line korčuliach, HKM Zvolen pripravilo aktivity pre najmenších, ale na svoje si prišli aj priaznivci futbalu či motorizmu. So Slovak freerun family prebehol aj kurz parkouristov.

Ďalšie nedeľné Zvolenské korzo je na Námestí SNP na programe už v nedeľu 18. júna od 17-tej hodiny. „Bude úzko súvisieť s 10. ročníkom Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika v Brusne. Zavítajú k nám známi muzikáloví umelci ako napríklad Ján Greššo, Ján Jackuliak, Jarmila Hittnerová, Karin Olasová a mnohí ďalší. Počas korza tiež zablahoželáme dlhoročnému členovi DJGT Zvolen Vladimírovi Rohoňovi k jeho životnému jubileu,“ približuje herec Rado Kuric, ktorý je aj tento rok hlavným hostiteľom a moderátorom podujatí.