Športový univerzitný klub TJ Slávia v spolupráci s Technickou Univerzitou vo Zvolene usporiadal v uplynulú sobotu ďalší ročník športového podujatia v náročnom teréne okolo Pustého hradu – Drevák race.

Na celkom 9 kilometrov dlhej trati so štartom a cieľom pri zimnom štadióne vo Zvolene čakalo na pretekárov množstvo prírodných i umelých prekážok, s ktorými sa museli vysporiadať.

Preukázať pri tom museli všestrannú šikovnosť, a to okrem behu v teréne aj plazenie po zemi, preskakovanie, lezenie po lane, rúčkovanie po rebrinách, preliezanie stien či prechod malým tunelom. Pretekári pod dohľadom rozhodcov prekonávali tieto prekážky, a ak ich zvládnuť nedokázali, zabehnúť museli trestný okruh.

Náročný prekážkový beh v okolí Pustého hradu napokon najlepšie zvládol Jakub Haviarik z Extreme Obstacle Runners. Trať prekonal za 57 minút a 15 sekúnd.

Spomedzi účastníčok prišla do cieľa ako prvá Eszter Hortobágyiová z Elite Team OCRA Slovakia, ktorá až na dvoch najrýchlejších mužov, za sebou vo výsledkovej listine zanechala väčšinu pretekárov. S traťou si poradila za jednu hodinu a 37 stotín sekundy.

Kompletnú výsledkovú listinu Drevák race 2017 nájdete tu…