Vo veľmi príjemnom počasí sa 21. mája odohralo 27.kolo 2.futbalovej ligy Východ, kde proti sebe stála domáca MFK Lokomotíva Zvolen proti favorizovanej ZP Šport Podbrezovej. Za hostí sa na ihrisku objavil aj bývalý reprezentant Vrastislav Greško, ktorý hrá za Podbrezovú už dva mesiace a podáva skvelé výkony.

Zvolenčania na domácom ihrisku neokúsili výhru už dve kolá, a tak tomu nebolo ani včera. Zápas sa začal v prudkom tempe, hra sa presúvala zo strany na stranu. Na začiatku prvého dejstva mala Lokomotíva Zvolen obrovské šance streliť gól, či už zo strany Kubinca alebo zo strany Debnára. Takisto aj Podbrezová si vynútila obrovské šance a strielala na brankára zo všetkých možných strán. Nakoniec sa prvý gól podarilo streliť jasne favorizovanej Podbrezovej, keď sa po peknej kombinácii so spoluhráčmi Greškom a Pešicom dostal do príležitosti Tubonemi a otvoril tak skóre svojho tímu.

V druhom polčase sa hra väčšinou zdržiavala na strane Zvolena, ktorý len vykopával lopty a párkrát sa dostal do vyloženej šance, ktorú nakoniec nevyužil. Do konca zápasu už nepadol ani jeden gól, takže favorizovaná Podbrezová zvíťazila a udržala si tak vedúcu pozíciu v tabuľke 2.futbalovej ligy Východ. Zvolenčania sa o týždeň stretnú s ašpirantami na titul a to s mužstvom Spišskej Novej Vsi.

MFK Lokomotíva Zvolen 0:1 (0:1) ZP Šport Podbrezová