Očakávaná filmová novinka Amazing Spiderman zažila v stredu 11. júla v Europa Cinemas svoju premiéru a to v 3D aj 4D verzii. 

Pred samotnou premiérou filmu bol v priestoroch Europa Shopping Center pre divákov a fanúšikov Spidermana pripravený zaujímavý program spojený so súťažou o lístky na premiéru tohto filmu. Vystúpenie tanečnej skupiny Stred crew, ktorá prezentuje tanečný štýl break dance, bolo upútavkou na premiéru. Po krátkej tanečnej show nasledovala ohlasovaná súťaž o šesť lístkov na premiéru filmu Spiderman. Do súťaže sa mohol zapojiť každý návštevník Europa Shopping Center. Najväčší záujem o lístky mali mladí chlapci, ktorí Spidermana poznajú a sú jeho verní fanúšikovia. Zodpovedaním otázok,  koľká séria Spidermana je práve Amazing Spiderman alebo koľko sedačiek 4D sa nachádza v kinosále sa rozhodlo o víťazoch lístkov. Cenou útechy bolo tričko so Spidermanom, ktoré malému fanúšikovi urobilo veľkú radosť. Postava hlavného hrdinu filmu bola prítomná aj naživo, čo využili najmä deti a so Spidermanom sa odfotografovali.

V kinosále multikina prebehlo pred začatím filmu žrebovanie o lístky na 4D sedadlá. Šiesti diváci si tak namiesto z klasických sedadiel mohli vychutnať premiéru Spidermana z pohyblivých sedadiel.     Podľa slov samotných divákov ich 4D sedadlá poriadne vytriasli. Určite však mali z filmu väčší zážitok a do deja sa preniesli hlbšie ako klasickí 3D diváci. Záver kultúrneho večera divákom spríjemnilo občerstvenie pripravené na terase Europy.

Ak by ste vo filme The Amazing Spider-Man čakali pokračovanie doterajších príbehov o tejto komixovej postavičke, zostanete prekvapení. Na príbeh Petera Parkera (Andrew Garfield) sa totiž pozrieme z inej strany. Peter je medzi svojimi rovesníkmi nie veľmi obľúbený stredoškolák. V detstve ho rodičia zámerne dali do výchovy strýkovi Benovi (Martin Sheen) a tete Mayi (Sally Field), aby ho uchránili pre hroziacim nebezpečenstvom. Tak ako väčšina dospievajúcich sa aj Peter snaží zistiť, kým vlastne je a prečo sa z neho stal človek, ktorým je.