Banskobystrickí hokejisti v nedeľu cestovali do Zvolena, kde sa v derby stretnutí pobili o cenné body. Veľa si sľubovali hlavne od piatočného hrdinu Hvilu a Jabrockého, prvý menovaný však nemal šťastie v koncovke a druhý pre zranenie nenastúpil.

HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 21. Brabenec (Čurilla, Slovák), 32. Čurila (Slovák, Mucha), 53. Juraško (Vantroba, Čurilla), 60. Otčenáš (Jurík, Juraško) – 59. Kokavec (Češík)

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Sáblik – Ťavoda, Ďaloga – Vantroba, Juraško – Mucha, Hraško – Korhonen, Pokovič – Otčenáš, Lukáš Jurík, Sikela – Slovák, Brabenec, Čurilla – Zuzin, Trochta, Škvaridlo – Ihnaťo, Milan Jurík, Puliš

HC ‘05 Banská Bystrica: Kostúr – Cuník, Cebák – Paľov, Grman – Bambúch, Kubka – Tománek, Češík, Hvila – Kokavec, Heizer, Kristoffersson – Kútny, Jokila, Marcinek – Zigo, Nemček, Lamper

Úvod zápasu nepriniesol žiaden gól, no brankári mali dostatok roboty. Najskôr strieľal tesne vedľa rozbehnutý Ďaloga, na zahodené šance následne vyrovnal Hvila. Optickú prevahu získali domáci, ktorí opäť nebezpečne pohrozili v závere deviatej minúty, na konci krásnej akcie s Čurillovým zakončením bol Kostúr. Keď už nepadali puky do siete, mohli sme počítať aspoň spálené tutovky. Z tohto pohľadu sa „barani“ na svojho súpera opäť dotiahli zásluhou Nemčeka a jeho nepresnou strelou, keď pri položenom Sáblikovi nastrelil len bočnú sieť. Svojho spoluhráča napodobnil o pár minút neskôr Jokila a zahanbiť sa nedal ani aktívny Čurilla, ktorý mieril do žrde.

Streleckú impotencia bola prekonaná až v prvej minúte prostrednej časti hry. Čurilla si s Brabencom niekoľkokrát vymenili puk a druhý menovaný ho na záver pohodlne poslal za Kostúrov chrbát. Banskobystričanom sa následne podarilo prekonať Sáblika, no vyrovnanie sa nekonalo pre postavenie hráča v bránkovisku. V ďalšom priebehu si oba celky opäť vyskúšali, aký je to pocit zahodiť príležitosť na gól. Z hostí to bol Hvila, na ktorého nadviazal z protiútoku Brabenec. O nepremenenej šanci by sme mohli hovoriť aj v 26. minúte, tentokrát však treba pochváliť Sáblika, ktorý predviedol neuveriteľný zákrok. Spoluhráči sa mu odvďačili druhým gólom, v brejkovom prečíslení skóroval s dávkou šťastia Čurilla. Druhá tretina mohla byť pre „nulapäťky“ z pohľadu gólov ešte väčšou katastrofou, no Slovák trestné strieľanie pár minút pred sirénou nepremenil.

Posledná dvadsaťminútovka priniesla viacero vylúčení na oboch stranách, hrať sa tak v podstate začalo až v 47. minúte, kedy Trotkov pokus spomedzi kruhov schoval Kostúr v lapačke. Na druhej strane sa ocitol v brejkovej pozícii Marcinek, „barana“ však puk neposlúchal. Na trestné minúty to bolo divoké aj necelých osem minút pred koncom počas šarvátky, kedy sa hneď traja hráči porúčali pod sprchy, konkrétne Kútny, Bambúch a Brabenec. Hokejovejšie to vyzeralo, keď sa začalo opäť hrať, na 3:0 zvýšil od modrej Vantroba. Barani skórovali až minútu pred koncom. Čisté konto Sáblikovi zobral v oslabení z otočky Kokavec. Do brázdnej brány následne uzavrel na konečných 4:1 Otčenáš.