Slnečná sobota ako sa patrí, vymódení mladí ľudia a polonahé telá. Každý kto včera prišiel do zvolenského skateparku priniesol aj kúsok Californie. Zišli sa tu skateri z celého Slovenska a prišli si zajazdiť aj chalani z Čiech.

Vo Zvolene sa totiž v sobotu  3.septembra konal druhý ročník skateboardového pohára SSP 2011 Chavala Cup Zvolen. Samotný závod začal okolo 13-tej hodiny popoludní, čomu predchádzala registrácia a tréning účastníkov, ktorí prišli zabojovať o skvelé ceny.

Do finále sa dostalo 12 skaterov z 53 prihlásených, ktorí ukázali neuveriteľné skoky, ktoré publikum ocenilo potleskom. Najlepšie tri priečky obsadili chalani, ktorí odjazdili bez väčších zaváhaní, na treťom mieste sa umiestnil minuloročný víťaz Peter Molec, druhé miesto si zaslúžil Marek Zápražný a zlatý bol tohto roku Košičan Rišo Tury.

Hlavný organizátor Michal Kuvik bol s akciou spokojný. „Som rád, že vyšlo počasie, pretože pred rokom nám v sobotu pršalo a všetko sme museli zbaliť a v nedeľu vybaliť. Tohto roku sa zapojilo 53 ľudí a minulý rok len 37, takže som rád, že jazdilo viacej ľudí. Budúci rok chceme pripraviť aj tretí ročník, dúfame, že sa všetko podarí minimálne tak ako tento rok.“

Všetkých účastníkov na koniec čakala afterparty v klube Triangolo. Ďalšie fotky a informácie nájdete TU.