Cisternový kamión zablokoval cestu 1/66 medzi Zvolenom a Krupinou po siedmej ráno. Až do popoludňajších hodín bol hlavný ťah v smere od Banskej Bystrice do Maďarska uzatvorený.

K nehode došlo medzi obcou Babiná a Krupinou. Mladý, 24-ročný vodič poľského ťahača s cisternovým návesom prevrátil z dôvodu nesprávneho spôsobu jazdy vozidlo na bok a zablokoval cestu v oboch jazdných pruhoch.

Vodič sa pri nehode nezranil, škoda ktorá vznikla na vozidle a poškodenej krajnici je odhadnutá na 20 500 eur. Alkohol u vodiča pri dychovej skúške zistený nebol. Za priestupok ktorého sa vodič dopustil mu bola v blokovom konaní uložená pokuta vo výške 400 eur.

Ihneď po nehode na miesto vyrazili príslušníci Hasičského a záchranného zboru s tromi kusmi techniky. K úniku žiadnej nebezpečnej látky ale nedošlo. Na miesto sa dostavila aj odťahová služba, avšak pre komplikovanosť situácie trvalo odstraňovanie následkov nehody celé hodiny.

Vodiči museli úsek obchádzať cez Senohrad, pričom na bežne málo frekventovaných cestách sa počas dňa navyše tvorili kolóny. Dopravu v úseku riadila polícia ešte aj do popoludňajších hodín, kedy po 14-tej došlo k čiastočnému sprejazdneniu úseku.