V sobotu 20. augusta 2016 sa na Môťovskej priehrade okrem sprievodného programu konali športové akcie Beh okolo Vodnej nádrže Môťová a turnaj v plážovom volejbale Aqua Beach Open. Podujatia mali zázemie v športovom areáli Orlík.

Beh okolo Motovskej priehrady Zvolen 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skBeh organizovalo občianske združenie Cyklo Zvolen, ako piate podujatie Zvolenskej bežeckej ligy. Turnaj vo volejbale bol pod organizačnou taktovkou občianskeho združenia Slovenský šport.

Na bežeckú trať v dĺžke 7,7 kilometra s prevýšením 149 metrov v krásnej scenérii Môťovskej priehrady sa vydalo po hromadnom štarte 144 bežcov. Štartovania sa zhostila primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová. Do cieľa prvý dobehol v rekordnom čase 00:27:44,30 Dušan Krajčovič z klubu Svetielko nádeje Banská Bystrica. Najlepšou ženou bola juniorka Barbora Šimonová z klubu AK Lučatín v čase 00:36:02,10.  Aktívnou účasťou na podujatí potešili zvolenské bežecké legendy Milan Krajči a Anton Gombár.

Turnaj v plážovom volejbale rozohralo 16 dvojčlenných družstiev vo výbornej kvalite a pri výbornom počasí. Do finále sa nakoniec prebojovalo družstvo Pedro v zložení Palko Bartík s Milkou Slúkovou a družstvo BaCha v zložení Tomáš Bambura s Ivanou Chamulovou.  Triumf si po vyrovnanom zápase nakoniec tesne vybojovalo družstvo BaCha.

Kompletné výsledky Behu okolo vodnej nádrže Môťová 2016 sú dostupné na www.behzvolen.sk a výsledky volejbalového turnaja Aqua Beach Open na www.slovenskysport.eu.