Pred takmer dva a pol tisíckami divákov na banskobystrickom zimnom štadióne sa opäť odohralo derby, ako sa patrí. Zvolenčania sú však v doterajšom priebehu súťaže bez prehry, a to sa nemení ani po nedeli.

HC ’05 Banská Bystrica – HKm Zvolen 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 59. Richter (Ján Sýkora, Češík) – 31. P. Zuzin (P. Hraško, Juraško), 43. Martin Ďaloga (Ľ. Zuzin, M. Jurík); Stretnutie v Banskej Bystrici sledovalo 2 477 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – Richter, Ketner, Kubka, Bambúch, Predajniansky, Michal Grman – Ján Sýkora, Češík, Hvila – Jabrocký, Heizer, Marcinek – Lamper, Petro, Lunter – Šimun, Michal Hlinka, Nemček.

Zostava HKm Zvolen: Šimko – P. Hraško, Juraško, Ťavoda, Mucha, Pokovič, Výborný – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Chovan – Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga – Méry, Síkela, Čanky.

Zatiaľ suverénni hráči HKm narazili na víťazstvom s Košicami povzbudených baranov, a tak prvá tretina priniesla vyrovnaný priebeh, v ktorom dominovali pozorní brankári oboch celkov. Azda najväčšiu šancu spálil Banskobystričan Ján Sýkora v tretej minúte, kedy sa dostal do úniku, ale Šimka nedokázal prekonať. S pribúdajúcim časom začali ale preberať iniciatívu hostia.

Bryndziari boli od úvodu druhej tretiny dominantnejším celkom, ale do 31. minúty troskotali na pozornom Slipčenkovi v bránke domáceho tímu. Strela z väčšej vzdialenosti v podaní Petra Zuzina domáceho brankára už ale prekvapila – 0:1. Z inkasovaného gólu sa síce hráči Banskej Bystrice chvíľu museli spamätávať, ale Michal Hlinka mohol ešte pred koncom druhej časti hry vyrovnať, lenže Šimkove betóny boli proti.

Hokejisti HC ’05 síce zvládli oslabenie v úvode poslednej tretiny, ale pár desiatok sekúnd po jeho skončení už prehrávali dvoj gólovým rozdielom. Slipčenko ešte Zuzinovu strelu zvládol, lenže Kubka následne priamo pred ním pochybil a pozorný Martin Ďaloga nemal problém posunúť puk za bránkovú čiaru. V závere využili zverenci Vladimíra Országha presilovku, ktorú znásobili aj odvolaním Slipčenka, čo vyústilo do gólu obrancu Martina Richtera, na ktorého potvrdenie ešte hlavný rozhodca Jonák potreboval konzultáciu s video rozhodcom. Z uznaného gólu však bol napokon len čestný úspech, pretože z ďalšej útočnej snahy už domáci nedokázali vyťažiť.

Zvolenčania si tak upevňujú miesto na čele extraligy a najbližší zápas ich čaká až v piatok 5. októbra o 17.00 h na domácom ľade proti Nitre.