Vo Zvolene začala prvým zápasom play off séria medzi pohronskými rivalmi. Dramatický zápas priniesol prekvapujúci výsledok.

HKm Zvolen – HC ´05 Banská Bystrica 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 7. Juraško (Brabenec) – 2. B. Jankovič (Danton, Biro), 49. Zigo (J. Sýkora). Zápas vo Zvolene sledovalo 3 561 divákov.

HKM-Zvolen-HC-05-Banska-Bystrica_13
Z gólu sa hokejisti HKm Zvolen tešili len raz. (Foto: Branislav Račko)

Zvolen: Šimko – L. Čierny, Juraško, Hraško, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Puliš, Kalla, Čurilla – Ľ. Zuzin, M. Jurík, Martin Ďaloga

Banská Bystrica: Chorošun – Richter, Bambúch, Kubka, Biro, J. Predajniansky, Styk, O. Janík, Rosandič – R. Macík, M. Hudec, Lunter – Danton, M. Trochta, B. Jankovič – Juraj Sýkora, Češík, Ján Sýkora – Mikolášek, Zigo, Lantoš

Bystričania začali play off sériu najlepšie ako mohli. Už v 2. minúte Danton nahodil pred zvolenského brankára puk, ktorý dorazil na siete Jankovič. Bystričania boli naďalej aktívny, ale zbrzdilo ich vylúčenie Bambúcha v 4. minúte. Aj keď sa HC 05 ubránilo, domáci Zvolen sa dostal na koňa a čoraz častejšie ohrozoval bránu súpera. Jeho aktivita vyvrcholila v 7. minúte, keď Brabenec vyhral buly a od modrej pálil Juraško, ktorého prudká strela skončila v sieti Chorošuna. V 13. minúte počas presilovky Lunter trafil iba tyčku zvolenskej brány. Následne mali červeno-bieli možnosť hrať presilovku piatich proti trom, ale nedokázali ju zužitkovať. Zápas sa hral v nervóznom duchu, do konca tretiny padli na strane hostí ešte tri dvojminútové tresty a Zvolenčania mali možnosť presilovky o dvoch mužov.

Druhé dejstvo začalo zvolenskou presilovkou o dvoch hráčov, ktorú ale nedotiahli do gólového konca. Derby zápas sa prejavil v agresívnej hre obidvoch mužstiev. HKM niekoľkokrát ohrozilo Chorošuna, ten sa však nedal zaskočiť a podržal svoje mužstvo. V 37. minúte mohol dať gól Ján Sýkora, ale trafil iba tyčku. Ku koncu tretiny ešte dvakrát ohrozil banskobystrickú bránu Jurík, ale vedúci gól nestrelil.

Aj v poslednej tretine pokračoval vyrovnaný hokej. Už v úvode mal obrovskú šancu Hudec, no Šimko v bráne Zvolena ho vychytal. V 46. minúte sa tešili “barani” z gólu Jána Sýkoru, rozhodca však zásah neuznal pre postavenie jedného z hráčov HC ’05 v bránkovisku. Úder prišiel v 49. minúte. Juraj Sýkora strieľal a Šimko iba vyrážal, pred bránou vznikla mela a puk za čiaru úspešne dorazil Zigo – 1:2. Po vedúcom góle sa Bystričania stiahli do obrany. Zvolen sa snažil vyvinúť tlak, ale nevedel sa dostať do vyloženej šance. Na konci zápasu sa pokúsili domáci o hru bez brankára, ale nevyšlo im to, naopak mohli inkasovať. Aj keď Hudecovi puk preskočil hokejku, červeno-biely tábor sa napriek tomu mohol radovať z prvého prekvapujúceho víťazstva v sérii.