Hasičský zbor zasahoval na Námestí SNP vo Zvolene. Pri nehode auta boli štyria  jeho pasažieri zakliesnení v aute, zranil sa i cyklista a chodci.

Nehoda zachranari hasici Zvolen 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skToto všetko sa stalo na Zvolenskom námestí o 15-tej hodine. Nešlo však o skutočnú dopravnú nehodu. Slovenským červeným kríž (SČK), územný spolk Zvolen, ale aj Hasičský záchranný zbor a dobrovoľníci z radov Mládeže Slovenského červeného kríža zrealizovali fingovanú nehodu motorového vozidla s cyklistom a chodcami, pričom vozidlo skončilo na streche.

Diváci i okoloidúci mali možnosť nahliadnuť do zásahu zvolenských hasičov. Tí predviedli rýchle nasadenie a poskytnutie predlekárskej pomoci. Pomocou hydraulických nožníc vystrihli zakliesnených ľudí z auta. Keďže vozidlo bolo na streche, museli vystrihovať opatrne aby neporušili statiku strechy. Dobrovoľníci z červeného kríža prišli podávať prvú pomoc. Snažili sa zastaviť krvácanie amputovanej dolnej končatiny a upokojovali vystrašených pacientov.

Už skôr popoludní a následne počas celého programu si mohol každý okoloidúci vyskúšať KPR, teda kardiopulmonálnu resuscitáciu, pri ktorej asistovatovali dobrovoľníci z Mládeže SČK Zvolen.

Okrem ukážky bol pre divákov i okoloidúcich pripravený pestrý sprievodný program. Prebiehalo napríklad bezplatné zistenie krvnej skupiny od AlphaMedical, skríning celého tela – komplexná analýza ľudského tela. Mohli ste si dať zmerať obsah tuku v organizme, krvný tlak, BMI, odhad biologického veku a iné od Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Pre deti bol pripravený detský kútik. Prebiehalo maľovanie na tvár, tvorivé dielne a zábavné hry pre deti, o ktoré sa postarala SZUŠ a SCVČ Heuréka.

Upozorňujeme, že vo fotogalérii nie sú zobrazené skutočné zranenia osôb.