Cez víkend si na svoje prišli nadšenci modernej technológie. V Hoteli Tenis vo Zvolene sa v sobotu 24.10. konalo podujatie Orange Android Roadshow.

IMG_0060Orange Android Roadshow je 5. ročník stretnutí stretnutí MojAndroid.sk tímu s fanúšikmi po Slovensku. Počas roka sa objavia v šiestich väčších mestách na Slovensku, ktoré sú vopred zverejnené na stránke androidroadshow.sk, kde sú aj zároveň všetky informácie o podujatí. Na tieto cesty chodia aj partneri Roadshow, ktorí tu vystavujú a prezentujú svoje produkty. Bohatý program bol rozdelený do častí, v ktorých každý partner mal svoju polhodinovú prednášku, kde sa venovali buď novinkám vo svojom portfóliu alebo otázkam bezpečnosti. Po prednáškach nechýbala ani diskusia s publikom. V priebehu dňa sa konali aj viaceré mini-súťaže s technologickým podtónom. V interiéri ste si mohli vyskúšať prekážkovú dráhu pre sféro-gulu ktorú ovládate smartfónom. Počas obednej prestávky sa všetci účastníci presunuli do vonkajších priestorov, kde prebiehala súťaž o mobilný smartfón CAT. Súťažiaci, aby boli zaradený do žrebovania o tento smartfón, museli cez polovicu tenisového ihriska trafiť mobilný telefón do vedra.

Počas dňa si návštevníci mohli vyskúšat ovládanie niektorého z dronov či virtuálnu realitu v podaní Oculus Rift a iných podobných okuliarí. Na záver akcie sa žrebovalo zo všetkých zaregistrovaných účastníkov výhercov smartfónov, navigácií alebo iných darčekových predmetov.