ZVonline (KM, foto: I. Golembiovský) | 28.10.2011

Foto: Aj Nitrania odchádzajú spod Pustého hradu smutní, rozhodli nájazdy

Aj keď zvolenskí hokejisti okupujú v extraligovej tabuľke druhé miesto, návšteva na zimnom štadióne pod Pustým hradom tomu nenasvedčovala. Hokejová Tipsport extraliga mala na programe 16.kolo a papierový favorit v dueli Zvolen-Nitra bol jasný.

HKm Zvolen – HK Nitra 2:1 po s.n. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 20. L. Jurík (J. Mucha), rozhodujúci s.n.: Marek Slovák – 8. T. Chrenko (Podstavek, S. Saliji). Zápas sledovalo 1802 divákov.

Zostava HKm Zvolen: Škrečko-Cibuľa, Mucha, Juraško, Vantroba, Ďaloga, Bronilla, Hraško, Ťavoda,Šiška- Leskovjanský, Jurík.L, Baláž, Slovák, Šachrajčuk, Brabenec, Čurilla, Jurík.M, Škvaridlo, Otčenáš, Puliš, Zuzin

Zostava HK Nitra: Penker- Čiliak, Arvay, Hruška, Rais, Ďurák, Polák, Bača, Trávniček- Fojtík, Štefanka, Barinka, Saliji. S, Chrenko, Podstavek, Saliji. G, Hrnka, Mašlonka, Klíma, Uhnák, Kluka

Úvodné minúty zápasu sa niesli v pokojnom tempe. Prvým streleckým pokusom sa prezentoval Otčenáš,mieril do stredu brány, kde stál pripravený Penker. Na druhej strane pohrozil strelou od modrej čiary Kluka. Skóre sa nemenilo. V ďalších minútach mali optickú prevahu hráči Hkm, ktorú si vytvorili hlavne počas presilovej hry. Ale z otváracieho gólu sa napokon tešili Nitrania. Strelecky sa presadil Chrenko a potrestal tak chybu zvolenského obrancu. Domáci mali počas prvej tretiny výhodu dvoch presilových hier. Počas druhej presilovky paradoxne vyvinuli väčší tlak hráči z Nitry a Zvolenský brankár Lukáš Škrečko si schuti zachytal. Bryndziari sa nenechali zahanbiť a zaplavili nitrianskeho brankára spŕškou striel, aktivitu do gólu nepretavili. Bolo otázkou času,kedy domáci skórujú. O vyrovnanie sa napokon postaral Lukáš Jurík.

V druhom dejstve sa hneď na začiatku previnila domáca striedačka. Za príliš veľa hráčov na ľade išiel zohriať trestnú lavicu Marek Čurilla. Nitrania ponúknutú výhodu nevyužili. Nasledoval rad nepresných prihrávok a hralo sa prevažne v strednom pásme. Rakúskeho gólmana Jungera Penkera v službách Nitry vystrašila razantná strela Zuzina,puk len pohladil bočnú konštrukciu brány. Druhá tretina nepriniesla príliš atraktívny hokej. V závere hrali Zvolenčania presilovú hru. Z ľadu sa ťažko dvíhal Vladislav Baláž potom čo ho do tváre zasiahol hokejkou Martin Bača. Zvolen nevyužil ďalšiu hru v početnej výhode. Krásny športový moment priniesla 39 minúta. Pred brankárom Penkerom sa ocitol domáci kapitán Jurík,ale nitriansky gólman svoj tím podržal.

V tretej tretine mal na hokejke vedúci gól Leskovjanský, stav sa nemenil, hokejisti Hkm mali aj naďalej problémy s umiestňovaním striel. Zimným štadiónom sa začal ozývať piskot divákov. Nitrania takmer potrestali pasivitu domácich a odkrytú bránku netrafil nitriansky útočník Chrenko. Škrečko už bol prekonaný a šťastie stálo na strane Zvolena. V 47.minúte dal o sebe vedieť Marek Slovák ale recept na Penkera nenašiel. Bezzubosť v koncovke oboch tímov sa prejavila aj v nasledujúcich minútach. V posledných 20 sekundách mali hostia možnosť rozhodnúť zápas, defenzívne rady Zvolena trestuhodne nechali nepokrytého Samira Salijiho pred Škrečkom. Duel sa posunul do predĺženia. Hostia aj naďalej pokračovali v nátlakovom hokeji, gól im dopriaty nebol. Zvolenčania nemali hru pod kontrolou a tím z dna tabuľky v zápase prekvapil. Domáci sa však prebrali a po peknej individuálnej akcii Mareka Slováka zazvonila tyčka. Maratón pokračoval samostatnými nájazdmi. Rozhodujúci nájazd premenil Slovák a Zvolen si poistil druhé miesto v tabuľke.

Fotogaléria