Malá gotická kaplnka Zvolenského zámku už zažila toho roku všeličo, ale piatkový koncert bol predsa len originálny. Stredoveké kamenné múry sa od siedmej hodiny večernej rozozvučali španielskymi rytmami. Tie do Zvolena priniesol Martin Bies & Flamenco Clan. Tento koncert sa uskutočnil v rámci tradičného podujatia Zámocká hudobná jar.

Milovníci dobrej hudby si nenechali ujsť príležitosť vypočuť si dobrý koncert na mieste s výbornou akustikou, ktorou je zámocká kaplnka dobre známa. Napriek konkurencii, súčasne prebiehajúcemu hokejovému zápasu Slovenska s Českom a koncertu v Music Rock Cafe, sa kaplnka z dvoch tretín zaplnila. A tí čo prišli nemohli ľutovať. Živé flamenco rytmy hneď strhli publikum. Hudobníci im ponúkli pestré vystúpenie. Klasické zvuky španielskych gitár boli doplnené o tóny flauty a perkusie. A samozrejme nechýbal ani spev. Martin hral prevažne svoju autorskú tvorbu no v pásme, ktoré trvalo niečo vyše hodiny sa vyskytli aj prerobené skladby gitarového virtuóza Paco de Luciu. Hudobný zážitok umocňovalo aj komorné osvetlenie a historická atmosféra kaplnky. Diváci po koncerte nešetrili chválou. „Bol to veľmi dobrý koncert. Atmosféra bola príjemná a hudobníci podali profesionálny výkon, “ podelil sa s nami o svoje dojmy jeden z prítomných.

Martin Bies je síce rodený Bratislavčan, jeho rodinné korene však siahajú až do vzdialenej Andalúzie. Na gitaru začal hrať keď mal 13 rokov. Učarovala mu hlavne hudba veľkých španielskych gitaristov. Zoskupenie Flamenco Clan založil v roku 1997 a odvtedy koncertujú doma i v zahraničí. Popri tom nachádza uplatnenie aj v divadle. Od roku 1995 hosťuje ako doprovod v opere Don Quijote. K hereckému umeniu si pričuchol v balete Carmen, kde účinkoval ako herec a flamenco gitarista v jednej osobe. Tým sa stal jediným interpretom flamenca, ktorý sa môže pýšiť tým, že účinkoval v predstaveniach Slovenského národného divadla v Bratislave.