Festival Atmosféra bol krátko po ohlásení svojho 9. ročníka nútený oznámiť fanúšikom, že jeho tohtoročná kapacita sa naplnila a všetky vstupenky boli vypredané. Do spoločnosti to vysiela jasný signál: ľudia sa už nevedia dočkať kultúry a hromadných podujatí.

Organizátori festivalu Atmosféra len nedávno na sociálnych sieťach oznámili fanúšikom, že sa púšťajú do organizácie deviateho ročníka festivalu. „Aj keď nám náš minuloročný pokus o minifestival nevyšiel podľa predstáv, povedali sme si, že tento rok do toho ideme naplno. Po uplynulých mesiacoch si všetci zaslúžime nejaké svetlo na konci tunela; niečo, na čo sa v lete budeme skutočne tešiť,” hovorí hlavná organizátorka festivalu Atmosféra, Gretka Pavlovová.

Festival Atmosféra sa im podarilo vypredať za neuveriteľných osem hodín. Rýchla odozva fanúšikov môže znamenať viacero vecí, organizačný tím si ju ale vysvetľuje jednohlasne. „Myslíme si, že ľudia sú z celkovej spoločenskej situácie unavení. Tento raketový predaj lístkov by mal však byť dôležitým signálom – nielen pre nás – ale aj pre ostatných organizátorov hromadných podujatí. Netreba sa vzdávať, práve naopak; aj toto je znamenie, že ľudia majú o živú kultúru záujem,” dopĺňa Pavlovová.

Festival Atmosféra bude v najbližších týždňoch na svojich sociálnych sieťach a na webovej stránke postupne predstavovať program deviateho ročníka festivalu. Ten sa síce uskutoční v polovičnej kapacite oproti bežným ročníkom, no bude o to výnimočnejší – pre organizátorov aj zúčastnených.

„Kapacitu festivalu sme sa podľa rozhovorov a diskusií rozhodli uzavrieť na počte tisíc osôb, vrátane dobrovoľníkov a účinkujúcich. Pevne veríme, že postupné zlepšovanie situácie, očkovanie, ako aj zriadenie mobilného odberového miesta (MOM) pri vstupe do areálu nám dopomôžu k čo najbezpečnejšiemu priebehu Atmosféry,” uzatvára Gretka Pavlovová.