TS SNG Zvolenský zámok (Mária Ťavodová) | 3.2.2016

Februárová romantika v zámockej krypte

zámocká kryptaPo úspešných filmových premietaniach hororového žánru v zámockej krypte, (ne)bojte sa v zámku, sa Slovenská národná galéria rozhodla v tomto predvalentínskom čase pozvať svojich návštevníkov do zámockej krypty opäť. Tento krát horory vystrieda romantika.

Už v utorok 9. februára o 19-tej hodine premietnu v krypte Zvolenského zámku film Madisonské mosty (USA / 1995 / 135 min). Film rozpráva príbeh Francesci (Meryl Streep), osamotenej domácej žienky v štáte Iowa. Kým sú jej manžel a deti preč, stretne a zaľúbi sa do fotografa (Clint Eastwood), ktorý prišiel, aby nafotil miestne mosty pre spoločnosť National Geographic. Všetko, čo spolu prežili spísala do denníka, ktorý po jej smrti nájdu jej deti. A sú nim ohromené.

Vo štvrtok 11. februára zas môžete, rovnako o 19-tej hodine, zájsť na film Krásne lži (FRA / 2010 / 100 min). Keď krásna kaderníčka Emilie (Audrey Tautou) otvorí anonymný milostný list od tajného ctiteľa, najprv ho jednoducho vyhodí. Potom si ale uvedomí, čo by takýto list znamenal pre jej osamelú a zúfalú matku Maddie a list jej prepošle.

Lístky sa predávajú v deň predstavenia od 18.30 h, vstupné je v cene 3 €. Maximálna kapacita je 25 divákov.