TS PracticalAcademy | 2.11.2015

Fascinujúce, hravé a pritom náučné: Fyzikálne pokusy v predajni na námestí

Máte v sebe zvedavca, ktorý napriek každodenným starostiam občas pouvažuje nad tým, prečo veci fungujú tak, ako fungujú? Alebo nebodaj máte doma malého bádateľa, ktorý sa rád hrá a objavuje?

ja_a_jablkoLektori zážitkového vzdelávania PracticalAcademy a predajňa Monniegifts – Dobrý darček spojili svoje sily a pripravili pre Vás zábavnú vedeckú show s názvom Fyzikálny kaleidoskop. Ako a prečo vieme získavať energiu zo vzduchu či zo svetla? Môžu presýpacie hodiny fungovať aj dole hlavou? Prečo je dôležité jesť ovocie a koľko energie môže v sebe skrývať obyčajné jablko? Nielen na tie tieto otázky sa dozviete odpoveď už 5. novembra o 16.00 h v predajni hračiek a darčekov MonnieGifts – Dobrý Darček na Námestí Slobody 4. Srdečne sú vítaní všetci malí, aj veľkí bádatelia, ktorí sa aspoň občas radi zamyslia nad tým, ako a prečo veci fungujú tak, ako fungujú. Zažijete zaujímavé technické pokusy v podaní lektora PracticalAcademy – Mareka Páleníka.

„Veľmi sa tešíme vzniku tohto podujatia, keďže radi prinášame do bežného života ľudí zážitky a predstavujeme rôzne zaujímavosti, ktoré ľudí prekvapujú, fascinujú a obohacujú,“ nadšene hodnotí podujatie riaditeľka PracticalAcademy, Dagmar Sedliaková.

Pokiaľ Vás akcia zaujala, budeme radi keď si spoločne s nami prídete zafilozofovať nad podobnými otázkami. Viac o informácií o akcii získate na telefónnom čísle 0902 053 340 alebo cez e-mail sedliakova@practicalacademy.sk. Vstup na akciu je voľný. PracticalAcademy pravidelne organizuje bezplatné aktivity a prednášky pre žiakov, dospelých ale aj širokú verejnosť. Viac o nich sa dozviete na facebooku PracticalAcademy.

Fotogaléria