Fašiangové obdobie vstupuje do Zvolena s tradičným podujatím, ktoré už po tretí raz organizuje Podpolianske osvetové stredisko. V piatok, 9. februára, o 17.00 h sa všetci záujemcovia stretnú pri „Valaške“ na Námestí SNP vo Zvolene, aby sa zúčastnili pestrého a veselého podujatia, ktoré už tradične privádza do mesta radosť a zábavu.

Účastníkov podujatia Fašange v Zvolene bude baviť bohatý folklórny program, ktorý predvedú folkloristi a umelci zo Zvolena a širšieho okolia. Každý, kto má chuť, sa môže pridať a zúčastniť sa spoločnej obchôdzky námestím. Výnimočný zážitok si môžu pripraviť aj tí, ktorí si prinesú vlastnú masku, alebo si prídu do dielne osvetového strediska vytvoriť svoju vlastnú masku vo štvrtok, 8. februára o 17.00 h. Vstupné do tvorivej dielne je vo výške 3 eur.

Medzi účinkujúcimi, ktorí v piatok 9. februára na zvolenskom námestí predvedú prehliadku fašiangových masiek a tradícií, sa objavia Divadlo Zelienka zo Zvolena, FS Marína zo Zvolena, FS Poľana zo Zvolena, FSk Pohronec zo Sliača, FSk Rozmarín z Pliešoviec, Zvolenskí fujaristi s programom „Moja fujarôčka“, THZ Carpona z Krupiny, DFS Vartášik z Krupiny a PinkHarmony zo Zvolena.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, a partnermi podujatia sú Mesto Zvolen a Banskobystrický samosprávny kraj. Fašange v Zvolene s Podpolianskym osvetovým strediskom sľubujú nezabudnuteľnú atmosféru, kreativitu a tradičnú slovenskú zábavu pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pridať sa k tomuto veselému podujatiu.