Tradičný zraz Fiatu 126 a taktiež starých Fiatov odštartuje v piatok 28. júna. Prehliadka raritných modelov fiatiek bude verejnosti sprístupnená po 12-tej hodine. Na návštevníkov čaká bohatý program nielen počas piatka, ale aj soboty.

Za tradičným zrazom historických vozidiel Fiat stojí motoristická rodina Matuškovcov zo Zvolena. Podujatie po prvýkrát zrealizovali v roku 1996 a po ôsmich rokoch sa vlani zraz vrátil späť do nášho mesta.

Napriek tomu, že sa organizátori pohrávali s myšlienkou dvojročnej periodicity zrazu, si ho po ročnej prestávke Zvolenčania, ale aj automobiloví nadšenci z iných miest budú môcť užiť opäť. Na zraz pravidelne chodievajú napríklad Česi, Rakúšania, Maďari, Poliaci či Nemci. Hlavný slalomový pretek sa uskutoční v sobotu, 29. júna v poobedňajších a podvečerných hodinách. Výsledky budú vyhlásené v čase medzi 20.00 až 22.00 hod.

Pred samotnými pretekmi bude na zvolenskom námestí SNP pripravený i kultúrny program, ako aj množstvo detských či zábavných súťaží. O dobrú zábavu však nebude núdza ani po skončení pretekov a vyhlásení výsledkov. V nočných hodinách bude pripravená ďalšia várka súťaží a diskotéka.

Účastníci s účastníckou páskou budú môcť navyše počas oboch dní navštíviť Slovenskú národnú galériu na Zvolenskom zámku za zľavnenú cenu 1,-€/osoba. Už tradične môžu využiť aj desať percentnú zľavu na nákup nových dielov do auta.

VIDEO ZOSTRIH Z VLAŇAJŠIEHO ROČNÍKA