TS KRPZ v BB (A. Petrovičová) | 7.4.2016

Falošná odpočtárka elektriny okradla dôchodkyňu o 1500 eur

Vyšetrovateľ vo Zvolene začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a zločinu porušovania domovej slobody. Doposiaľ neznáma páchateľka prišla v utorok (5.4.) okolo 8.40 h do rodinného domu na Sokolskej vo Zvolene pod zámienkou, že je pracovníčka elektrární a prišla odpísať stav elektromera.

pzsrPo tom ako ju 82-ročná majiteľka pustila do domu, začala v chodbe prineseným prístrojom merať stav elektromera a v izbách elektrické zásuvky. Poškodenej dôchodkyni navrhla, že je vymení elektromer za digitálny s tým, že jej za výmenu ešte vyplatí 240 eur. Tvrdila, že má k dispozícii len 500 eurovú bankovú a požiadala poškodenú, aby jej z bankovky vydala. Dôchodkyňa odišla do spálne pre peniaze. Následne ju páchateľka požiadala, aby jej v kuchyni uvarila vodu v rýchlovarnej kanvici. Keď dôchodkyňa odišla do kuchyne, tak jej páchateľka zatiaľ v spálni odcudzila finančnú hotovosť vo výške 1500 eur a z miesta ušla. Dôchodkyni tak spôsobila škodu krádežou vo výške 1500 eur.

Vyšetrovateľ vo Zvolene začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a zločinu porušovania domovej slobody. Za takýto zločin hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Opätovne upozorňujeme občanov, hlavne seniorov, aby si vopred overili, či ide o skutočného zamestnanca inštitúcie. Informovať sa môžu na obecnom úrade, alebo sa môžu poradiť so svojimi príbuznými. Nikdy by nemali ostávať osamote s cudzími osobami, vhodné je požiadať suseda alebo príbuzného, aby bol prítomný pri vstupe neznámych osôb do príbytku. V žiadnom prípade by nemali vyberať peniaze pred neznámymi osobami. Páchatelia pod rôznymi zámienkami žiadajú seniorov o rozmenenie bankovky a tým nepriamo donútia seniora, aby im ukázal, kde má schované úspory. Po lokalizovaní miesta úspor, odpútajú jeho pozornosť a v nepozorovanej chvíli úspory odcudzia.