Zvolenské divadlo Jozefa Gregora Tajovského patrilo aj tento rok medzi viac než šesťdesiatku divadiel na Slovensku, ktoré sa zapojili do projektu Noc divadiel. Okrem členov činohry DJGT mali možnosť diváci vidieť aj predstavenia a vystúpenia Pink Harmony, Divadla Zelienka, Hriňovského divadlo a napokon zahrala aj kapela Marcela Daniša.

Noc divadiel Zvolen, DJGT 2015 | BBonline.sk, ZVonline.skIšlo už o šiesty ročník podujatia noci otvorených divadiel, kultúrnych centier a predstavení. Európske podujatie sa tak snaží v netradičnom čase prezentovať divadlo aj z iného uhla pohľadu. Zvolenské divadlo pripravilo tento rok program, v ktorom zapojilo aj kultúrne organizácie a združenia z okolia.

O zahájenie večera sa postarali žiaci z komplexu škôl športu a umenia Pink Harmony spolu s majsterkou sveta v detskom fitnes Nellou Novodomskou. Predstavilo sa tiež spomenuté Divadlo Zelienka a svoju činnosť priblížilo aj Hriňovské divadlo. O hudobné spestrenie programu sa postarala formácia Marcel Daniš a priatelia v zložení Martin Novák (gitara), Ondřej Daniš (klavír, spev), Marcel Daniš (basgitara, spev), Jiří Máchala (bicie), Belinda Rašnerová (basgitara, spev), Michaela „Saxofonová“ (saxofón). Nasledovala diskusia s riaditeľkou divadla J. G. Tajovského Janou Raffajovou a tiež netradičná dražba rekvizít na pomoc divadlu. Tú viedol jeden z najznámejších hercov divadla a zároveň jeho najstarší člen Vladimír Rohoň, ktorý je členom súboru od roku 1974. O polnoci sa diváci i herci presunuli pred divadlo, kde debatou a vyjadrením aktuálneho posolstva pri polnočných sviečkach zakončili tohtoročnú Noc divadiel.