Hoci snehu vo všetkých mestách ubúda, v Kremnici je to naopak. V historickom centre nájdete poriadnu kopu snehu a námestie plné sánkujúcich sa detí.

Nie, nedejú sa tu zázračné prírodné úkazy. Štefánikovo námestie umelo zasnežujú. A to má aj svoj dôvod. „Tento rok už dokonca pomocou dvoch snežných diel umelo zasnežujeme kremnické námestie, pretože potrebujeme poriadnu kopu snehu na stavbu skoku a dopadu pre snowboardistov a freeskierov,“ vysvetlil organizátor podujatia Big Air v meste Ondrej Horváth.

Počas víkendu 7. a 8. februára sa na Štefánikovom námestí odskáče už dvanásty ročník športovo-zábavného podujatia Big Air v meste Kremnica. Avšak do času, kým na námestie prídu veľké stroje a konštrukciu mostíka a skoku začnú pripravovať, snehovú horu môžu na zimné radovánky využívať deti.

„Tento ročník bude špecifický tým, že v ňom zabojujú jazdci z celej Európy o cenné body do medzinárodného rebríčka Európskeho pohára vo freestyle lyžovaní. Získané body v Kremnici môžu pomôcť najlepším športovcom vydláždiť si cestu na svetový pohár a následne na olympiádu v roku 2022,“ upresnil Ondrej Horváth.

Podujatie je už tradične spojené aj s hudobnými koncertmi na námestí zadarmo. V piatok 7. februára na námestí zahrajú kapely Walter Schnitzelsson a DJ DayD. V sobotu 8. februára sa návštevníci zas môžu tešiť na poriadnu dávku ska a reggae muziky v podaní skupín Akustika, Medial Banana a Polemic. A to všetko úplne zadarmo počas dvoch dní na Štefánikovom námestí v Kremnici. Atmosféru Big Air z roku 2018, vám priblíži video na nasledujúcej stránke.

S podujatím Big Air v meste sa neodmysliteľne spájajú aj legendárne Jägermeister Warm-up a After párty s kvalitnou hudobnou produkciou. V priestoroch Kina Akropola vystúpia kapely a DJ’s zo Slovenska a Česka. V piatok na Jägermeister Warm-up párty zahrajú a zarapujú Strapo, DJ DayD a Ventolin (CZ). V sobotu zas na pódiu vystúpi Para, Tusté Baletky, Škrupo a DJ Changing Faces. Vstup na párty je možný iba s platnou vstupenkou, ktorú si môžete kúpiť v predpredaji už teraz.

PROGRAM – Jägermeister Warm-Up Party (v piatok 7. februára):

20.00 hod, – Otvorenie brány + Videoprojekcia

22.00 hod, –  STRAPO

23.30 hod, – DayD

01.00 hod, – VENTOLIN (CZ)

PROGRAM – Jägermeister Afterpárty (v sobotu 8. februára):

20.00 hod, – Otvorenie brány + Videoprojekcia

22.30 hod, – PARA

00.00 hod, – Tusté Baletky

01.00 hod, – ŠKRUPO

03.00 hod, – Changing Faces

Pre viac informácií k festivalu sledujte jeho oficiálnu stránku. Big Air v meste 2020 Európsky pohár vám prinášajú Občianske združenie FRST Crew, ŠAFY Production, Slovak Freestyle Team a mesto Kremnica.