TS Europa SC BB | PR | MP | 14.12.2015

Europa v Banskej Bystrici s novým parkoviskom

Vianočné nákupy v bystrickej Europe budú tento rok vďaka novému parkovisku o niečo pohodlnejšie. To bude návštevníkom slúžiť už od dnešného dňa. Kapacita pôvodných parkovacích miest sa tak navýši o viac ako 23 percent.

parkovisko europa sc bbNové parkovisko poslúži aj invalidom, keďže sa tu nachádzajú aj bezbariérové parkovacie miesta. Platiť bude rovnaký režim parkovania ako v celom komplexe, teda prvé tri hodiny zdarma. Súčasťou parkoviska je tiež nový vjazd, ktorý okrem týchto parkovacích priestorov umožní vstup aj na pôvodné dvojpodlažné parkovisko.

Súčasťou projektu bude tiež výsadba zelene. Tá prebehne na jar budúceho roka. Parkovisko sa tak vo svojej definitívnej podobe pekne zazelená. „Projekt sme sa rozhodli realizovať na základe zvýšeného dopytu našich návštevníkov po dodatočných parkovacích kapacitách. Pevne veríme, že sa nám týmto krokom daný dopyt podarí uspokojiť a parkovacie miesta prídu vhod, zvlášť pred Vianocami,“ hovorí Tomáš Hollý, Centre manager Europa SC.

Bystrická Europa začala s výstavbou nového parkoviska ešte v októbri tohto roka. Za necelé tri mesiace sa tak podarilo vybudovať nové parkovacie miesta s kapacitou až 179 áut.

Na vianočné nákupy zostáva ešte stále dostatok času. V nákupnom centre platia až do dvadsiatehoštvrtého klasické otváracie hodiny. Na Štedrý deň budú mať poslední oneskorenci možnosť nakupovať do dvanástej. Prvý a Druhý sviatok vianočný bude zatvorené. Na Silvestra si budete môcť nakúpiť do šestnástej hodiny a prvého januára bude rovnako zatvorené.