Etiópia – mozaika množstva národov, jazykov, kultúr a náboženstiev, krásna príroda a zaujímavé historické pamiatky. Nečudo, že už zaujala nejedného nadšenca africkej kultúry. Medzi nimi je aj Ivo Kozel, ktorého výstavu fotografií si môžete od 4. do 29. apríla pozrieť v priestoroch Slovenskej lesníckej a drevárskej knižnice vo Zvolene.

Výstava nie je veľmi veľká, ale zato pestrá. Fotky sú nápadité a majú osobitú atmosféru. Umiestnená je na prvom poschodí budovy v chodbe vľavo. Nasmerujú vás dobre viditeľné šípky. Keďže je to voľne prístupný priestor, vstupné sa neplatí. Odmenou autorovi je však zošit, ktorý je umiestnený na začiatku expozície. Návštevníci v ňom nešetrili chválou a slovami uznania. Ak budete mať cestu okolo knižnice, určite si prácu tohto autora príďte pozrieť. Je to veľmi príjemný zážitok.

Inžinier Ivo Kozel sa narodil roku 1960 v českom mestečku Frýdek-Místek. Vyštudoval gymnázium a následne sa prihlásil na Vysokú školu lesnícku a drevársku vo Zvolene – dnešná Technická univerzita vo Zvolene. Študoval na Drevárskej fakulte. Po ukončení školy zostal verný odboru, ktorý vyštudoval a zamestnal sa na drevosklade celulózy v Paskove. Popri tejto pomerne obyčajnej práci si však vypestoval jeden veľmi neobyčajný koníček. Zamiloval si cestovanie. Medzi jeho najobľúbenejšie miesta patria arabské krajiny a Afrika. Všetky tieto krajiny majú jednu spoločnú črtu – nie sú to bežné turistické destinácie a ich kultúra je ešte neporušená masovým cestovným ruchom.