Marek Štrpka, riaditeľ distribučnej spoločnosti zdôraznil, že prioritnou službou nielen pre seniorov, ale pre všetkých v kraji, je spoľahlivá dodávka energie.

Energetici zo Stredoslovenskej distribučnej (SSD) sa rozhodli pomôcť obyvateľom domovov sociálnych služieb na strednom Slovensku. Banskobystrickému samosprávnemu kraju (BBSK) preto venovali 12-tisíc jednorazových ochranných rúšok.

„Naše zásoby ochranných prostriedkov proti ochoreniu COVID-19 sú dostatočné, takže sme sa o časť z nich rozhodli podeliť s tými najviac ohrozenými. Bystrická župa, ktorá prevádzkuje desiatky zariadení sociálnych služieb a tvorí zhruba polovicu nášho distribučného územia, bola teda logickou voľbou,“ vysvetlil motív energetikov generálny riaditeľ SSD Marek Štrpka.

Distribučná spoločnosť odovzdala ochranné rúška priamo predsedovi BBSK Jánovi Lunterovi. Jedinou podmienkou bolo, aby sa všetky dostali do domovov sociálnych služieb. „Ďakujem za nezištnú pomoc pre personál a klientov našich zariadení. Ide o ďalší dôkaz toho, že sme v tejto mimoriadnej situácii ako spoločnosť súdržní,“ povedal Ján Lunter.

„Za celú SSD odkazujem zamestnancom aj obyvateľom týchto zariadení, že našou hlavnou úlohou stále zostáva zabezpečiť, aby mali bezproblémovú a bezpečnú distribúciu elektriny. Preto sa budeme snažiť, aby o nás počuli čo najmenej, lebo to je dobrým znakom toho, že všetko funguje, ako má,“ skonštatoval nadľahčene Štrpka.