Život bez mobilného zariadenia si v dnešnej dobe vie predstaviť už málokto. Platenie v obchode, zapnutie zariadení v domácností, či kontrola bezpečnostných kamier, s tým všetkým si pomocou mobilu ľahko poradíte. Čo ale v prípade, ak potrebuje elektronicky podpísať dokument? Ani toto pre vás smartfón nebude problém, s pomocou aplikácie QSign.

Elektronický podpis bez občianskeho preukazu

Určite ste sa už stretli s tým, že dokumenty sa v dnešnej dobe dajú podpisovať aj elektronicky. Potrebujete na to občiansky preukaz s čipom, na ktorom je vydaný kvalifikovaný podpis. Okrem občianskeho preukazu však potrebujete aj príslušný softvér, čítačku čipových kariet a ovládač ku karte. Toľko príslušenstva k elektronickému podpisu však prináša aj dodatočné technické ťažkosti a komplikácie.

My pre vás ale máme riešenie ako uľahčiť použitie elektronického podpisu v praxi. Všetko príslušenstvo k elektronickému podpisu môžete odložiť, pretože sme vyvinuli novú verziu aplikácie QSign6, ktorá vám umožní podpisovať dokumenty uložené v elektronickom zariadení, ale taktiež priamo na webových portáloch verejnej správy. Všetko podpíšete jednoducho, pomocou elektronického podpisovania v mobile.

Kde aplikáciu QSign6 využiť?

Európska únia vyžaduje od všetkých členských štátov postupnú digitalizáciu a odstránenie papierových dokumentov všade tam, kde je to možné. Elektronický podpis dokumentov môžete využiť pri komunikácii so štátom cez príslušné webové portály. Najčastejšie sa elektronicky podpis využíva pri podávaní daňového priznania, pri zápise do obchodného, či živnostenského registra. Taktiež vám poslúži pri zapisovaní nehnuteľnosti na kataster, či prihlasovaní nového motorového vozidla.

Podpisovanie bez čipovej karty

V minulosti ste sa na štátne portály dokázali prihlásiť len pomocou občianskeho preukazu. V dnešnej dobe sa už pomocou aplikácie Slovensko v mobile dokážete prihlásiť na portál slovensko.sk aj bez použitia občianskeho preukazu (eID). Ak si však nainštalujete aj aplikáciu QSign, dokumenty budete môcť bez občianskeho preukazu aj podpísať. Na autorizáciu podpisu namiesto čipovej karty použijete mobilnú aplikáciu QSign Mobile.

Okrem portálu slovensko.sk môžete elektronické podpisovanie bez použitia občianskeho preukazu s čítačkou používať aj na Portály finančnej správy a Portály elektronických služieb katastra nehnuteľnosti. Postupne sa možnosti využitia aplikácie QSign budú rozširovať a budú pribúdať aj ďalšie portály.

Ak vás komunikácia so štátom bez použitia občianskeho preukazu zaujala, neváhajte si zaobstarať aplikáciu QSign 6. Okrem podpisovania dokumentov po jednom pri zakúpení licencie QSign Destop PLUS môžete podpisovať viacero dokumentov naraz. Ak by ste chceli používať elektronické podpisy vo vašej firme mobilné podpisovanie vieme integrovať s vaším informačným systémom alebo registratúrou. Možnosti ako využiť QSign 6 je viacero, preto nás neváhajte kontaktovať a vyberte si to správne riešenie pre vás.