Text a foto: Filip Urban | 12.3.2011

Dvojica Lasica a Kňažko v apríli poteší divákov aj vo Zvolene

V Divadle Jozefa Gregora Tajovského sa 26. apríl bude niesť v znamení divadelnej inscenácie L+S z pera Milana Lasicu Na fašírky mi nesiahaj.

Predstavenie, ktoré nie je ani komédiou, ani drámou, ani muzikálom, ale pozostáva z rozhovorov, zožalo veľký úspech aj na 30. ročníku mediznárodného festivalu humoru a zábavy Kremnické gagy, kde sa stalo toto vydarené dielo laureátom ceny Zlatý gunár 2010 v kategórií divadelné inscenácie a kabarety. Po boku Milana Lasicu diváci uvidia tiež Milana Kňažka, ktorý má za sebou bohatú filmovú aj divadelnú kariéru a v roku 2009 sa zaskvel v úlohe masového vraha vo filme z českej produkcie Normal.

Divadelná inscenácia, kde zaznie aj pieseň Jaroslava Filipa, rozhodne stojí za pozornosť. O diváckej obľúbenosti tejto inscenácie, svedčí aj vyjadrenie jedného z našich čitateľov: Hra, z autorského pera Milana Lasicu, ma zaujala hneď tým, že sa celú dobu jedná o rozhovor dvoch ľudí. Diváci sú teda akoby poslucháčmi cudzej debaty, plnej vtipných metafor a glos, tak ako sme na to zvyknutí u Lasicovho humoru. Osobitne vyzdvihujem aj jeho „spolubesedujúceho“ Milana Kňažka, ktorý typovo veľmi vhodne dopĺňa Lasicu a dodáva tak celému dejstvu osobitú príchuť. Keďže ide o vtipné glosovanie udalostí z každodenného života, hra určite zaujme širokú paletu divákov. Z už spomenutého teda vyplýva, že pri vzhliadnutí tejto hry rozhodne nejde o stratu času, ale o príjemne strávené chvíle, okorenené kvalitným humorom….

Vstupenky je možné zakúpiť si už aj v predpredaji v informačnom centre mesta Zvolen na námestí SNP.