PR článok | Foto: Palatinate Stock / Shutterstock.com | 9.7.2020

Dva typy tieniacej techniky, ktoré vyniknú v moderných rodinných domoch

Vysoké letné teploty znášajú veľmi zle práve ľudia s chronickými chorobami, deti, ale najmä dôchodcovia. Globálne otepľovanie spôsobuje, že horúčavy, ktoré nás v lete trápia, môžeme očakávať aj nasledujúce letá. Z tohto dôvodu sa odporúča investovať do kvalitnejšej tieniacej techniky, ktorá domov ochráni pred priamym slnkom.

Aké typy tieniacej techniky ale vyniknú v moderných rodinných domoch?

Pergoly

Moderné rodinné domy sú stavané s veľkými presklenými plochami tak, aby bol zabezpečený plynulý prechod z interiéru do exteriéru. Ak máte z interiérovej obývačky prechod na terasu, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti domu, ale nie je krytá, je čas pouvažovať nad jej prekrytím.

Skvelým prekrytím a ochranou terasy v tesnej blízkosti domu sú pergoly. Objednávať značkové pergoly z kvalitného hliníka, či dreva môžete aj cez internet. Pergoly slúžia ako moderná tieniaca technika exteriérových obývačiek, ako bývajú oddychové priestory hneď pri dome nazývané.

Ak chcete oddychovať ako v prímorských krajinách, zlaďte si novú pergolu s architektúrou domu, kúpte si nový záhradný nábytok a vychutnávajte si pekné letné dni.

V lete vás chránia nielen pred slnkom, ale aj pred dažďom, či letnými búrkami.

Vonkajšie rolety

Ak vás ale pergoly natoľko nezaujali, veľké presklené plochy na moderných domoch môžete chrániť novými vonkajšími roletami. Overená klasika v exteriérom tienení môže perfektne skrášliť dizajn vašich okien a zároveň chrániť pred priamym slnkom. Ich veľkou výhodou, prednosťou je to, že okrem ochrany pred slnečnými lúčmi majú aj bezpečnostnú a izolačnú funkciu. V lete vás chránia pred teplom, v zime zase zabránia prenikaniu teplého vzduchu do exteriéru, čím šetria náklady na vykurovanie a samozrejme aj na klimatizáciu.

Pergoly a vonkajšie rolety sú najmodernejšia tieniaca technika ponúkaná na slovenskom trhu. Chráňte sa pred slnkom a doprajte si nový dizajnový prvok do vášho moderného domu.