Nesúťažný, ale o to zábavnejší beh 55-tich Mikulášov v stredu 6. decembra symbolicky uzavrel bežeckú sezónu. Bežci v mikulášskom prezlečení prebehli vianočnou dedinou, aby tam rozdali sladkosti a urobili radosť malým, ale aj veľkým.

Mikulášskym behom sa ukončil v poradí už druhý ročník Zvolenskej bežeckej ligy, ktorá vznikla za účelom spájania a spoločnej propagácie rôznorodých bežeckých podujatí.

Siedmich behov, ktoré sa uskutočnili počas roka 2017, sa zúčastnilo celkovo 941 bežcov nielen zo Zvolena, ale aj z celého Slovenska. Za bežeckou ligou stojí združenie Cyklo Zvolen v spolupráci s mestom Zvolen a ďalšími partnermi.

„Páči sa mi, že sa bežeckej ligy chytili ľudia, ktorí chceli urobiť niečo pre seba, pre svojich blízkych, pre druhých a odrazu strhli do bežeckej ligy masy. Ľudia to berú ako zábavu, tešia sa, že sa porozprávajú, stretnú sa, zabehajú si, strávia krásny čas spolu a to je na tom to cenné. Bežecká liga ľudí združuje a za to sa chcem organizátorom poďakovať,“ povedala na vyhlásení výsledkov ligy primátorka Lenka Balkovičová. Na Starej radnici odovzdala tým najlepším bežcom ocenenia. „Obdivujem všetkých, čo tak vytrvalo behajú a zúčastnili sa bežeckej ligy,“ dodala Lenka Balkovičová.

Aby beh neslúžil len samotným bežcom, tohtoročná bežecká liga mala za cieľ potešiť aj ďalších ľudí. Konkrétne  ide o pacientov a klientov Svetielka nádeje, o. z., organizácie, ktorá pomáha onkologickým klientom a ich rodinám.

Bežci vďaka svojej účasti na bežeckej lige počas roka vyzbierali 470,50 eur, každý jeden svojou registráciou prispel 50-timi centami. Zástupkyne Svetielka nádeje pri prevzatí šeku poďakovali všetkým prítomným, ktorí behajú nielen pre svoje zdravie, ale aj  pre zdravie iných.

„Sme veľmi radi, že zvolenská bežecká liga nás podporuje, lebo aj vďaka nim sa dozviete, kto sme a čo robíme. Určite sa energia týchto ľudí prenesie aj na detskú onkológiu,“ povedali Ingrid ŠkropekováVanda Prandorfyová zo Svetielka nádeje.

Poďakovania týmto nekončili. Pár slov prítomným odovzdal v súčasnosti snáď najznámejší zvolenský bežec Ján Hazucha, ktorému sa nedávno podaril nevídaný úspech. Nielenže si splnil svoj sen a zúčastnil sa newyorského maratónu, na ktorý je, podľa jeho slov, najťažšie sa dostať, ale vo svojej kategórii do 74 rokov aj vyhral.

„Chcem sa poďakovať všetkým za ich podporu, lebo na pretekoch cítim, že nebehám len za seba a že mi všetci prajete,“ povedal s povestnou skromnosťou Ján Hazucha prítomným v publiku. Prítomných bežcov určite inšpiroval aj svojou medailou a diplomom, ktorý priniesol ukázať. „Som rád, že sa spolu ako bežci stretávame a dúfam, že sa budeme ešte dlho stretávať,“ dodal Ján Hazucha.