Vo štvrtok (26.1.), v skorých ranných hodinách zasahovali vo Zvolene príslušníci Pohotovostného Policajného útvaru z Banskej Bystrice. Zastavovali tam osobné motorové vozidlo Mazda, ktoré v tom čase viedol 27-ročný Pavol z okresu Zvolen.

drogy-zv-4Vo vozidle sa viezla ako spolujazdkyňa aj 27-ročná Eva zo Zvolena. Vzhľadom k tomu, že išlo o podozrenie, že by sa v spomínanom vozidle mali nachádzať a prevážať drogy, polícia vykonala služobný zákrok a na mieste vykonala prehliadku vozidla, ako aj tam sa nachádzajúcich osôb. Počas prehliadok bolo nájdené množstvo, vtedy ešte neznámej kryštalickej látky, pričom zaistený materiál bol následne zaslaný na expertízne skúmanie.

Výsledky potvrdili podozrenia Zvolenských kriminalistov a dnes už môžeme potvrdiť, že išlo o kryštalickú látku s obsahom metamfetamínu (pervitín), pričom zaistené množstvo zodpovedá viac ako 230-tim obvykle jednorazovým dávkam. Nakoľko ide o omamné a psychotropné látky, vyšetrovateľ už obidve osoby obvinil z drogovej trestnej činnosti.

Obvinené osoby boli umiestené do cely predbežného zaistenia, pričom bude podaný podnet na návrh vzatia obvinených do vyšetrovacej väzby. Akékoľvek bližšie okolnosti prípadu, ako aj dôvod prechovávania týchto látok u obvinených, budú predmetom ďalších vyšetrovacích úkonov.