PR článok | Foto: cayakaoakio / Shutterstock.com | 15.6.2021

Drobnosti pre vaše auto, ktoré určite potrebujete

Autá sú pre niekoho osobná a citlivá vec a pre niekoho len dopravný prostriedok. Obe strany sa však musia zhodnúť, že je potrebné do auta investovať. Či už by sme písali o nutných veciach, ktoré treba časom nahradiť alebo nových výmysloch, ktoré sa neustále vyrábajú a zlepšujú. Takmer všetko na aute a v ňom má svoj význam, vrátane niektorých doplnkov, ktoré zjednodušia napríklad čistenie alebo neskôr aj ušetria peniaze.

Presne pre vaše auto

V každom aute nájdeme nejaké koberčeky, ktoré sa ale relatívne rýchlo zašpinia alebo oderú. Vyčistiť ich, najmä v zime je náročné. Či už je sneh alebo len blato, ktoré do auta prinesiete aj v bežnom daždivom počasí v lete. Skúste si zaobstarať 3D rohože. Sú z plastu, vyrobené na mieru pre každý typ auta zvlášť a sú tiež kvalitné a moderné. Je to akási vanička, ktorá zamedzí úniku vody alebo iných nečistôt. Zašpinené to môže byť aj niekoľko dní, pri umývaní auta ich stačí vybrať a poriadne prepláchnuť. Necháte ich vysušiť a budú ako nové. Žiadne zložité tepovanie koberčekov v aute. U žien zase lepšie chránia pred dierami v koberčeku kvôli opätkom. Vybrať si môžete samozrejme aj viac, takže aj vaši spolucestujúci už budú nastupovať výhradne do čistého auta bez blata v ňom.

Zostaneme na spodku auta

Ďalšou vecou, ktorá vyzerá skvelo, ale aj ochráni vaše auto sú puklice. Jednoduché, malé, lacné doplnky, ktoré sa pripnú na kolesá auta a chránia ho pred rôznymi nečistotami. Najmä v zime pred soľou alebo celoročne pred štrkom, aby ste kolesá nemuseli tak často opravovať. Všetko bez problémov nájdete na internete. Vyberiete si lúčovité puklice alebo tie celoplošné. Prvé vyzerajú lepšie a modernejšie a tiež koleso chránia. Druhé nevyzerajú na všetkých autách skvelo, ale chránia koleso omnoho viac. Je to len na vás, na výber sú ich desiatky až stovky.