Drevak race 30.04.2016 6 km beh na Pusty hrad s prekazkami

V sobotu 30. apríla sa uskutoční premiérové bežecké podujatie Drevák race. Vítaní sú všetci, ktorí sa neboja zašpiniť a milujú adrenalín.

Miestom štartu pretekov je zimný štadión vo Zvolene. Odtiaľ športovci pobežia okruh vedúci turistickou cestičkou  k Dolnému hradu s pokračovaním cez Horný hrad až naspäť k štadiónu, ktorý je zároveň aj cieľom pretekov. Bežci budú rozdelení do desaťčlenných tímov, pričom prvý sa na štart postaví o 10.00 h.

Súťažiaci sa budú musieť popasovať so šesť kilometrov dlhou trasou s početnými prírodnými a umelými prekážkami. Potrápia sa pri plazení po zemi, preliezaní stien, preskakovaní aj rúčkovaní po rebrinách. Aby to pretekári nemali jednoduché, usporiadatelia rozdelili prekážky na povinné, ktoré musia zdolať a na veľké, za ktoré ich pri neúspešnom pokuse o zdolanie čaká trestný beh.

Z pretekov si každý účastník po zaplatení štartovného odnesie pamätné tričko Drevák race a medailu za statočnosť. Pre troch najrýchlejších „Drevákov“ sú pripravené poukážky na nákup športových potrieb. Podrobnejšie informácie o podujatí ako aj možnosť zaregistrovať sa sú zverejnené na  webovej stránke www.drevakrace.sk

Harmonogram bežeckého podujatia

07.30 – 09.30 prihlasovanie a dodatočná registrácia
09.30 prezentácia pravidiel a opis trate pre všetkých pretekárov
10.00 štart prvej skupiny pretekárov
10.30. – 15.00 sprievodný program
15.00 vyhodnotenie najlepších pretekárov
16.00 ukončenie pretekov