Aspoň podľa kalendára a teda toho, že je apríl, sme v druhej tretine jari. Čo to znamená? Že potom už nás čaká len máj a máme tu obdobie letných dovoleniek. Áno, väčšina vyrazí na dovolenku až v júli, či v auguste, ale aj v júni sa pomaly rezorty plnia dovolenkármi.

Menej turistov, príjemnejšie počasie. A ešte aj ušetríte

Vyraziť si na dovolenku v júni má niekoľko výhod. V prvom rade sú dovolenky lacnejšie ako počas top sezóny uprostred leta. Budete si tak môcť vybrať aj luxusnejšiu dovolenku na Kréte, na ktorú by ste v plnej cene možno ani nešli.

Ďalšou veľkou výhodou je, že ani v tých populárnych letoviskách ešte nie je také veľké množstvo turistov a tak si oveľa jednoduchšie nájdete napríklad skvelé miesto na pláži. Zároveň je menšia šanca, že práve počas dovolenky zažijete naozaj neúmerné horúčavy a tak budete môcť viac času tráviť na pláži, či preskúmavaním okolia.

Ak potrebujete more naozaj teplé, radšej počkajte na top sezónu

Avšak nižšie teploty má aj more. To je naopak nevýhoda ak sa vyberiete na dovolenku v takomto skoršom termíne. Kúpať sa však v mnohých aj európskych lokalitách už dá aj v júni. Spomínaná Kréta medzi tieto lokality rozhodne patrí a dobrou voľbou je aj júnová dovolenka na Rodose a ďalších gréckych ostrovoch.

Vhodnou lokalitou na júnové dovolenky je aj Cyprus, či rôzne talianske a španielske destinácie. Všeobecne však platí, že ak sa chcete kúpať v mori a žiadne more nie je pre vás dostatočne teplé, dovolenka v júni nebude pre vás. Predsa len moria ešte nie sú úplne vyhriate. Ak vám však nevadí nie úplne vysoká teplota vody, toto nebude pre vás problém.

Dovolenka v júni má ešte jednu nevýhodu. Budete mať po dovolenke medzi prvými a potom budete len tíško závidieť pri pohľade na dovolenkové fotky na sociálnych sieťach. Na druhej strane, o to viac budete mať dôvod vyraziť ešte na ďalšiu dovolenku, napríklad v septembri.