Zhon, balenie a odpočítavanie dní do odjazdu– s týmto sa bežne stretávame snáď pred každou dovolenku a nielen pred tou letnou. Posledné dni sme v strese, premýšľame, či sme niečo nezabudli a ak áno, utekáme ešte do obchodov, aby sme si chýbajúce veci zaobstarali. V takomto zhone zabúdame na cestovné poistenie, ktoré sa odporúča najmä na cesty do zahraničia, no jeho výhody využijete aj vtedy, ak sa chystáte na turistiku do hôr alebo na lyžovačku.

Väčšina rodín ale ignoruje cestovné poistenia, pritom by ich vo viacerých prípadoch naozaj potrebovali. Ak ale nedôverujete cestovnému poisteniu, čo by vás mohlo presvedčiť, aby ste si ho vybavili?

Vybavíte si ho aj z pohodlia domova

Dlhé rady v hlavnej letnej a zimnej (lyžiarskej) sezóny odradia aj tých najvytrvalejších.  Ak sa vám nechce stáť v dlhých radoch a pobočky cestovných poisťovní sú ďaleko od vášho bydliska, máte možnosť vyhľadať si cestovné poistenie aj cez internet. Populárne online cestovné poistenie je atraktívnejšie pre všetky vekové kategórie. Šetrí čas a nemusíte nikam chodiť, aby ste si vybavili cestovné poistenie.

Chráni vaše peňaženky

Nie je nič nepríjemnejšieho, ako keď vám dovolenku pokazí krádež batožiny alebo nepríjemné zranenie, ktoré si bude vyžadovať hospitalizáciu. Dovolenka, na ktorú ste tak dlho čakali, bude musieť predčasne skončiť.

Ak však prídete o batožinu a ocitnete sa v nemocnici v krajine, kde dovolenkujete, bez cestovného poistenia si budete musieť všetko hradiť sám. Musíme vás upozorniť, nebudú to malé sumy. Ak sa ale rozhodnete pre výhodné cestovné poistenie, ochránite tak vaše peňaženky pred veľkými výdavkami.

Cestovné poistenie nestojí veľa. Vyberáte si ho podľa toho, na aký pobyt sa chystáte. Ak idete na turistiku do hôr, odporúča sa poistenie do hôr. Akékoľvek zranenie v horskom prostredí vám môže spôsobiť nepríjemné komplikácie a nebude vám ostávať nič iné, len si zavolať HZS. Súčasťou tohto poistného krytia bývajú všetky letné a zimné športové aktivity v horách.

Investujte do cestovného poistenia a nezabúdajte, ide o investíciu do vášho zdravia.