Káva sa často spája so začiatkom pracovného dňa. Pre množstvo ľudí je totižto rannou „vzpruhou“, bez ktorej zo seba nedokážu dostať maximum. A keďže rovnako veľa ľudí je ráno v zhone, počas ktorého si nestíha spraviť kávu ešte doma, prvú rannú kávu často pijeme až na pracovisku.

Zabudnite na instantnú akože kávu

Nie každý si však môže dopriať na pracovisku naozaj chutnú výberovú kávu. Veľa ľudí je odkázaných na instantnú „kávu“, ktorá má ďaleko do rozmanitosti chutí a celkového gurmánskeho pôžitku z pitia naozaj kvalitnej zrnkovej kávy.

Našťastie spolu s rastúcou popularitou čerstvo praženej kávy, ktorú dokazuje aj vznik rôznych slovenských pražiarní, ktoré ponúkajú kávu naozaj vysokej kvality, sa aj do firemného prostredia pomaly dostáva „kultúra“ pitia kvalitnej kávy. Mnohí zamestnanci, ktorí sú veľkí „kávičkári“, dokonca vnímajú ako pracovný benefit to, že si môžu v práci vychutnať skutočne dobrú kávu.

Tá najlepšia káva spolu s najvhodnejším kávovarom pre vašu firmu

Ak chcete patriť k zamestnávateľom, ktorých zamestnanci radi chodia do práce aj vďaka kvalitnej káve, je potrebné nájsť si vhodného dodávateľa lahodnej kávy do firmy. V prvom rade musí ísť o kvalitnú výberovú kávu, ktorá bude pražená vždy podľa objednávok, aby ste dostali kávu čo najčerstvejšiu.

Keďže výberová Arabica skrýva množstvo rôznych chutí, na začiatok sa hodí degustačný balíček, v ktorom si budete môcť spolu s vašimi zamestnancami nájsť obľúbené odrody. Ak sa u vás káva spotrebúva pravidelným tempom a nechce sa vám „striehnuť“ na to, kedy začne dochádzať, využite možnosť pravidelného zasielania kávy. Dobrú kávu však nerobí len samotná káva, ale aj kávovar. Ak sa v nich nevyznáte a chcete si byť istý, že vyberiete do firmy správne, nechajte si poradiť aj s výberom vhodného kávovaru.