ZVonline.sk (F. Roháček) | foto: Reprofoto / Google | 3.7.2018

Dom kultúry ŽSR je na predaj

Železnice Slovenskej republiky zverejnili v rámci ponukového konania zámer odpredať kultúrny dom na Sokolskej ulici vo Zvolene. Dom kultúry ŽSR bol postavený v roku 1964. Štátny podnik určil ako vyvolávaciu cenu sumu niečo málo prevyšujúcu 1,4 milióna eur.

ŽSR ponúkajú dom kultúry spolu s príslušnými pozemkami o výmere cez 3-tisíc metrov štvorcových. „Reprezentačná stavba s možnosťou organizovania rôznych spoločenských a kultúrnych akcií je zo železobetónového skeletu s obstavaným priestorom cca 16000 m3 a úžitkovou plochou 900 m2,“ uvádza sa v ponuke na stránkach ŽSR.

Dom kultúry ŽSR je štvorpodlažnou podpivničenou stavbou, ktorá bola postavená v roku 1964. Priamo z vestibulu je vstup do divadelnej sály, haly slúžiacej klubovým účelom, k dispozícii sú aj šatne a sociálne zariadenia pre návštevníkov a ďalej javisko či skladové, prevádzkové a administratívne priestory. V uplynulých rokoch sa tu organizovali podujatia či plesy rôznych súkromných organizátorov či združení.

Nový vlastník pozemkov a objektu bude aj v prípade iného investičného zámeru do budúcnosti limitovaný územným plánom mesta, v ktorom je pocha definovaná ako plocha mestskej vybavenosti a bývania.

Záujemcovia môžu svoje ponuky zasielať do 6. augusta. Konkrétne podmienky sú zverejnené na stránkach ŽSR.