V rámci premietania Filmového skoro klubu pôjde už o tretie premietanie. Toto bude výnimočné.

Fanúšikovia slovenského filmu sa iste potešia: mesto Zvolen v rámci projektu Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom predstaví filmovú novinku Piata loď.

„Príbeh dvoch detí inšpirovaný skutočnou udalosťou. Malá Jarka má mamu, ktorá nechce byť mamou. Jarka zúfalo hľadá lásku a nachádza ju náhodou, keď za zvláštnych okolností vezme dve batoľatá do opustenej záhradnej chatky. Jej konanie je dojemným a detsky úprimným pokusom napraviť svet dospelých svojou hrou na rodinu, akú by chcela mať,“ predstavuje film jeho režisérka Iveta Grófová.

Snímka na základe rovnomenného románu Moniky Kompaníkovej len nedávno získala cenu festivalu Berlinale – Krištáľového medveďa za najlepší film sekcie Generation Kplus. Film na slávnom festivale ocenili práve deti, na zvolenské premietanie ho tiež vybrali deti: Alica Hrašková a Belinda Rašnerová so svojimi kamarátmi. Belinda tiež vybavila účasť režisérky na piatkovom premietaní na Starej radnici.

„Piatu loď sme vybrali preto, že je to novinka: dúfame, že mládež uvidí konečne aj kvalitný slovenský film,“ hovorí Belinda Rašnerová a dodáva: „Film ukáže deťom, že žiť sa dá rôzne a pohoda doma nemusí byť vždy samozrejmosťou.“

Po premietaní filmu sa uskutoční diskusia s režisérkou filmu Ivetou Grófovou. Navyše, celé premietanie je zdarma. Stačí len prísť v piatok 26. 5. o 17.30 na Starú radnicu, odkazujú mladé dámy.