Na návrh reprezentačného trénera Vladimíra Vůjteka dostali pozvánku do širšej nominácie dvaja hráči HKm Zvolen Peter Zuzin a Peter Hraško. Prvú pozvánku do reprezentácie zároveň dostal aj Zvolenčan Marek Čiliak, ktorý v súčastnosti podáva výborné výkony v Komete Brno.  

BBO_6515
Vybojuje si Peter Hraško svoj premiérový štart v reprezentácii?

Peter Zuzin presvedčil trénera Vůjteka o svojich kvalitách už na Nemeckom pohári, obranca Peter Hraško bude bojovať o svoju premiéru v seniorskom reprezentačnom tíme. Zvolenčan v bráne Komety Brno Marek Čiliak patrí so svojím tretím miestom v percentuálnej úspešnosti medzi najlepších brankárov českej extraligy, čo neuniklo ani Vladimírovi Vůjtekovi. Aj v jeho prípade ide o premiérovú pozvánku do seniorskej reprezentácie, keď už v minulosti nastúpil na majstrovstvách sveta 18. a 20. ročných.

Všetci pozvaní hráči sa stretnú na Výcvikovom tábore v Bratislave (17.-18. decembra), kde budú bojovať o miesto v užšom výbere, ktorý odohrá dva zápasy na Arosa Challenge vo Švajčiarsku (20.-21. decembra). Ich súpermi bude Bielorusko a jeden z dvojice Švajčiarsko – Nórsko.