TS KRPZ v BB (P. Kováčiková) | 19.10.2018

Do opitého muža pri Zolnej večer narazil autobus

Vo štvrtok 18. októbra po 20-tej hodine išiel 62-ročný chodec išiel po pravej krajnici cesty v smere od obce Zolná na obec Lieskovec. V tme na sebe nemal žiadne reflexné prvky a pri chôdzi narazil do pravého boku prechádzajúceho autobusu idúceho v rovnakom smere.

Pri nehode sa chodec ťažko zranil. Na mieste bola u chodca zistená prítomnosť alkoholu v dychu, pričom nameraná hodnota predstavovala 0,73 mg/l, čo v prepočte predstavuje približne 1,5 promile alkoholu.

V prípade chodca, ide o muža, ktorého dopravná polícia už v minulosti opakovane riešila za dopravné priestupky. Viackrát bol totiž políciou prichytený počas jazdy na bicykli pod vplyvom alkoholu. Chodec bol so zraneniami z miesta nehody prevezený do nemocnice.

Chodci smú ísť po krajnici alebo po okraji vozovky najviac dvaja vedľa seba, ak tým najmä za zníženej viditeľnosti alebo za zvýšenej premávky neohrozia alebo neobmedzia cestnú premávku; to neplatí pre osoby, ktoré sa pohybujú po krajnici alebo po okraji vozovky na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo na obdobnom športovom vybavení, ktoré sa môžu pohybovať len v rade za sebou. Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.