PR článok | 25.8.2018

Do náročných podmienok sa hodia vojenské topánky

Blíži sa jeseň, čo znamená, že počasie na vysokohorské túry bude čoraz nepríjemnejšie. Pokiaľ chcete vyraziť niekam na túru či dokonca niečo náročnejšie typu niekoľkodňového pobytu v prírode, tak bezpochyby potrebujete kvalitné vybavenie a topánky. Takéto túry v prírode môžete absolvovať aj v okolí nášho Zvolena, kde sú na to vytvorené priam perfektné podmienky. Pozor však na správne vybavenie a dôraz na bezpečnosť.

Vojenské topánky neslúžia len na vojnu

Pri samotnom názve vojenské topánky sa na prvý pohľad možno zľaknete, ale nebojte, nikto vás neposiela na vojnu. Vojenské topánky totiž môžete využiť aj pri rôznych vysokohorských túrach či iných adrenalínových pobytoch v prírode. Samozrejme, netreba zabudnúť ani na aktivity typu airsoft či paintball, ktoré sa svojím charakterom podobajú na vojenskú akciu. Kto hráva airsoft či paintball, ten vie, že pevná obuv je pri rýchlom pohybe, skrývaní sa či lezení absolútny základ.

Výhody vojenských topánok

Základ je nepremokavosť. Nie je asi nič horšie ako absolvovať dlhý pochod či túru v mokrých chodidlách s otlakmi. Je to nielen nepohodlné, ale zároveň zdravotne rizikové. Vojenské topánky sú vyrobené z pevných, odolných materiálov, ktoré vám zabezpečia pohodlie, komfort i bezpečnosť v jednom. Bez väčších problémov v nich prekonáte aj mokré povrchy, jazerá, bažiny či močiare.

Ideálne do náročných podmienok

Pre bežného turistu sa hodia turistické topánky, pre skutočné fanatika zase treba vojenské topánky. Aj tak sa dá v krátkosti zhrnúť potreba a užitočnosť vojenských topánok. Pokiaľ máte záujem počas jesene a zimy chodiť na dlhé túry či pochody v okolí Zvolena, alebo chcete hrať airsoft či paintball, určite sa vám hodia vojenské topánky, a to napríklad aj tie značky Cuartel. Pohodlne a rýchlo si ich dokážete zakúpiť aj prostredníctvom internetu.