Zvolenské kino Star v týchto dňoch poteší najmä priaznivcov česko-slovenského dokumentu V sieti.

Už vo štvrtok, 8. októbra sa totiž na filmové plátna dostane i necenzurovaná verzia spomínanej dokumentárnej snímky, ktorá si svoju premiéru odkrútila tesne pred vypuknutím pandémie koronavírusu. Budúci týždeň pritom budú mať radosť aj všetci fanúšikovia legendárneho Karla Gotta. Celovečerný film o jeho živote môžu zhliadnuť ešte skôr plánovali, a to už počas stredajšej predpremiéry.

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o nových filmoch aj v našom článku nižšie.

V SIETI 18+ (NECENZUROVANÁ VERZIA)

Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokument hovorí o dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier.

KAREL – PREDPREMIÉRA – ZRUŠENÉ

V stredu, 14. októbra o 18.15 hod,

Premiéra filmu bola kvôli opatreniam v Česku zrušená.

Režisérka Olga Malířová Špátová vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec. Tvorcovia zachytili Karla Gotta nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snažil s pokorou a láskou chrániť. Diváci tak môžu vidieť autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok. „Náš film nesmie byť nuda,“ hovoril počas natáčania Karel Gott režisérke, ktorá v dokumente využila aj množstvo málo známych archívnych materiálov.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.