Zvolenské Kino Star v najbližšom období poteší priaznivcov fantasy žánrov. Na svoje si však v rámci predpremiéry prídu aj milovníci historických drám.

Vo štvrtok, 1. septembra si premiéru odkrúti len jedna filmová novinka, konkrétne fantazijný titul Tritisíc rokov túžby. Ide o najnovší počin fenomenálneho režiséra Georgea Millera, na ktorého čele stojí doktorka Alithea Binnie (Tilda Swinton). Alithea zažije niečo, čo prevráti jej svet kompletne hore nohami…

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o nových filmoch aj v našom článku nižšie.

TRITISÍC ROKOV TÚŽBY

Osamelá intelektuálka, doktorka Alithea Binnie (Tilda Swinton), má striktne racionálny prístup k životu. Na jednej zo svojich ciest po svete však zažije niečo, čo prevráti jej svet kompletne hore nohami. Na trhu v Istanbule si kúpi starožitný suvenír, z ktorého ako v rozprávke nechcene vypustí džina (Idris Elba). Ten jej ponúkne splniť tri želania výmenou za svoju slobodu. Neodolateľná ponuka má však háčik. Doktorka sa vyzná v mytológii a veľmi dobre vie, že s džinom sa neradno zahrávať bez následkov, keďže takto splnené priania sa väčšinou napokon obrátia proti tomu, kto si ich želal. Džin jej začne rozprávať fantastické príbehy zo svojej minulosti a z histórie ľudí. Napokon sa Alithea predsa len nechá zlákať a vysloví želanie, ktoré obidvoch prekvapí…

JAN ŽIŽKA – PREDPREMIÉRA

V stredu, 7. septembra o 19.00 hod,

Zrodí sa bojovník, ktorý bude bojovať za všetko, v čo verí. Historický veľkofilm Jan Žižka režiséra Petra Jákla rozpráva o zrode najväčšieho husitského vojvodcu Jana Žižku na pozadí búrlivých udalostí z roku 1402. V hlavných úlohách sa predstavia Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Sophie Lowe, Karel Roden a ďalší.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.