Sprievod po námestí, folklór i jarmok budú súčasťou májového podujatia Dni mesta Zvolen 2022. Ako o tom TASR informoval Branislav Mikšík z tlačového oddelenia mesta, deviaty ročník akcie sa začína v piatok ráno 27. mája.

Pripomenul, že program sa začne sprievodom účinkujúcich po námestí. „K tradičnému jarmoku ľudových remesiel sa pripoja informačné stánky a vystúpenia organizácií zodpovedných za prevenčnú činnosť v meste,“ spomenul s tým, že prezentovať sa budú napríklad mestskí i štátni policajti. Pripoja sa tiež poradňa zdravia, Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a aj dobrovoľní hasiči. Priestor dostanú aj Krajská knižnica Ľudovíta Štúra vo Zvolene a Podpolianske osvetové stredisko.

Podľa Mikšíka sprievodný denný umelecký program pripravujú zvolenské základné a umelecké školy. „S tanečno-hudobným pozdravom sa divákom prihovorí jubilujúca Základná škola Námestie mládeže a Základná škola sv. Dominika Savia,“ konštatoval.
Uviedol tiež, že počas piatkového programu pribudne na námestí aj hashtag #Zvolen.

„Každý rok oslovíme umelecké školy a miestnych umelcov, aby každý z nich vypracoval stvárnenie jedného z písmen,“ vysvetlila vedúca odboru rozvoja mesta Juliana Ištóková Kochlicová s tým, že tieto písmená budú v meste počas celého leta.

Piatkový večer bude patriť hudobným vystúpeniam na hlavnom pódiu. Predstaví sa zoskupenie s hudbou v štýle 30. rokov i kapela, ktorá spája populárnu hudbu a operu. Po dvojročnej prestávke sa na námestí budú odovzdávať aj ceny primátorky za rok 2021.

Sobotný kultúrny program sa začne o 10.00 h vystúpením zvolenského speváckeho zboru a detského folklórneho súboru. Popoludnie bude patriť tanečníkom a podvečer vystúpi folklórny súbor Marína.

Kompletný program Dní mesta Zvolen 2022 nájdete v našom staršom príspevku.